Będą dopytywać, co to. "Róża Bożego Narodzenia" kwitnie nawet zimą
Wielu ludzi sądzi, że jesienią i zimą nie można uprwiać. Jednak istnieje bylina wyjątkowo odporna, która potrafi przetrwać mróz i niską temperaturę. Zobacz, co to jest i jak o nią dbać.
Czym jest Ciemiernik?
Ciemiernik to bylina ogrodowa, która charakteryzuje się odpornością na trudne warunki pogodowe. Nazywany jest "zimową różą" lub "różą Bożego Narodzenia" - wszystko dlatego, że może rosnąć właśnie w tym okresie. Dzięki swojej wytrzymałości ten gatunek jest idealną dekoracją naszych ogrodów czy balkonów podczas późnej jesieni i zimy.
Kwiaty ciemiernika zazwyczaj występują w kolorze różowym, białym, fioletowym i lekko zielonym. Jego atrakcyjne kolory potrafią zdobić i wyróżniać się na tle jesienno-zimowej aury. Swoim wyglądem przypomina koszyczek, który umieszczony jest na wytrzymałych łodygach wraz z grubymi, skórzastymi i zimozielonymi liśćmi.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sposoby na więdnące kwiaty
Jak pielęgnować ciemiernik?
Mimo że ta roślina jest wyjątkowo trwała, musimy o nią w odpowiedni sposób zadbać. Ciemiernik najlepiej umieścić w półcienistym miejscu, w okolicy innych krzewów, które w lecie będą osłaniać go przed intensywnym słońcem, a w zimie przed silnym wiatrem.
Gleba, która jest najchętniej tolerowana przez tę roślinę to ta żyzna i próchniczna. Ważne, aby była lekko wilgotna, dobrze przepuszczalna. Pod żadnym pozorem nie może być zbyt mokra - wtedy ciemiernik może najzwyczajniej zgnić. Najlepiej jeszcze przed pierwszymi przymrozkami warto dodać ściółkę, którą mogą stanowić liście, kora czy słoma. To pozwoli ochronić go przed przemarznięciem.
Na koniec musimy pamiętać o podlewaniu i nawożeniu. Ciemiernik nie wymaga częstego nawadniania, jednak nie możemy tego zupełnie zaniedbać. Jesienią dobrze zastosować odżywkę z fosforem i wapniem. Unikajmy jednak przycinania liści, bo może to niekorzystnie na niego wpłynąć. Taki zabieg zostawmy sobie już na wczesną wiosnę.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.