Postaw zamiast chryzantem. Przetrwają nawet mrozy

Dzień Wszystkich Świętych już lada moment, dlatego najwyższy czas, aby rozejrzeć się za kwiatami. Nie każdy gatunek przetrwa niskie temperatury. Zobacz, jakie kwiaty są najbardziej odporne na trudne warunki atmosferyczne.

Najbardziej odporne kwiaty na niską temperaturę.
Najbardziej odporne kwiaty na niską temperaturę.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Kamila Kozioł

Przychodząc na groby zmarłych, zazwyczaj przynosimy kwiaty doniczkowe, ponieważ te cięte szybko usychają i zamarzają. Chcąc utrzymać je w jak najdłużej świeżym i estetycznym stanie, najlepiej wybrać takie, które nie będą bardzo wymagające. Dzięki nim stworzysz piękną kompozycję, która będzie stała nawet przez kilka tygodni.

Jakie gatunki są najlepsze na cmentarz?

Chryzantemy to prawdziwy klasyk, jeśli chodzi o kwiaty, które nadają się na cmentarz. Są odporne na zmienną pogodę. Występują zazwyczaj w kolorze białym, fioletowym, różowym, żółtym czy czerwonym.

Innym dobrym wyborem będą bratki. Są odporne na złe warunki pogodowe, a oprócz tego zachwycają pięknymi kolorami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sposoby na więdnące kwiaty

Niektórzy decydują się też na wrzosy. Również są wytrzymałe jeśli chodzi o temperaturę, jednak wymagają regularnego podlewania. Znajdziemy je głównie w fioletowo-liliowym kolorze, ale są również różowe i białe.

Niecierpki to mniej popularny wybór. Sprawdzą się one na cmentarzu, jednak w temperaturze poniżej zera, będą przemarzać. Zachwycają jednak swoimi kolorami, które są zazwyczaj żółte, białe, różowe, fioletowe czy czerwone.

Niskie temperatury dobrze znoszą za to begonie, jednak nie będą aż tak odporne jak choćby prymulki. Ten kwiat znamy inaczej jako pierwiosnek, który zakwita wczesną wiosną. Potrafi przetrwać nawet do -5 stopni Celsjusza, a przede wszystkim cieszy oko swoimi dwubarwnymi kwiatami.

Jak dbać o kwiaty na cmentarzu?

Mimo że wybierzemy kwiaty, które dobrze radzą sobie w trudnych warunkach, to niezwalania nas z dbania o nie. Oczywiście niezbędne będzie ich regularne podlewanie. Jednak pamiętajmy o tym, że nie wolno ich przelewać.

Kolejnym ważnym aspektem jest ich ochrona przed wiatrem lub mrozem. Do tego możemy użyć małych osłon czy agrowłókniny, która zachowa je na dłużej w dobrym stanie. Oprócz tego warto użyć liści, trocin lub kory sosnowej jako ściółki, która zapobiegnie przed mrozem i utrzyma prawidłową wilgoć. Co więcej, warto zwrócić uwagę od czasu do czasu na zwiędnięte elementy, których trzeba się pozbyć, ponieważ nie tylko odbierają uroku, ale także mogą osłabiać roślinę.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)