Blisko ludziTiktoker nagrał filmik o idealnej wadze partnerki. W komentarzach rozpętała się burza

Tiktoker nagrał filmik o idealnej wadze partnerki. W komentarzach rozpętała się burza

Tiktoker mówi o idealnej wadze partnerki
Tiktoker mówi o idealnej wadze partnerki
Źródło zdjęć: © instagram/xdlukii
Marta Kutkowska

08.07.2021 19:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kobiety w Polsce wciąż są poddawane niewiarygodnej presji dotyczącej swojej wagi. Choć media od lat piszą o ciałopozytywności, w internecie wciąż pojawiają się złośliwe komentarze osób, które uważają, że dziewczyna powinna być bardzo szczupła. Tiktoker Łukasz Durnaś wyraził się jasno, dziewczyna, która waży 70 kg, nie jest ok.

Polki są na permanentnej diecie. Większość z nas od dziecka uczy się, że tylko szczupłe ciało zapewni nam szczęście w życiu i w miłości. Dziewczyny, które noszą rozmiar większy niż M, wciąż muszą zmagać się z kompleksami i niskim poczuciem własnej wartości. Na szczęście "body positive" to już nie tylko popularny na Instagramie hashtag, ale potężny ruch, z którego zasadami liczą się największe marki modowe. Tymczasem niektórzy mężczyźni wciąż uważają, że kobiety o okrąglejszych kształtach powinny "wziąć się za siebie", by cieszyć oko w kusych szortach.

Atrakcyjność nie kończy się na 55 kilogramach

Łukasz Duraś wyraźnie gustuje w bardzo szczupłych dziewczynach. W filmiku kręci z dezaprobatą głową na myśl o dziewczynach, które ważą 70 kg. Dodaje też emotikonkę wymiotowania. Uśmiecha się za to szeroko, gdy pojawia się napis "waga max 55 kg".

W komentarzach rozpętała się burza. Większość obserwatorek czuje się obrażona nagranym filmikiem i sugeruje, że takie treści sprawiają, że dziewczyny nie czują się pewnie w swoim ciele. "Później się dziwią, że dziewczyny się nie akceptują" - napisała jedna z obserwatorek.

Co by było gdyby?

Część komentujących starało się wziąć tiktokera w obronę i pisała, że to w końcu jego preferencje i nikomu nic do tego. Jednak pojawiły się też głosy, że dziewczyny rzadko publicznie hejtują wzrost mężczyzn albo punktują ich przyrodzenie. 

Można odnieść wrażenie, że influencer jest bardzo zadowolony z oburzenia, jakie wywołał. Miejmy nadzieję, że w przyszłości nauczy się, że dobry związek nie ma nic wspólnego z wagą partnerki.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (223)
Zobacz także