Nazywano go "kwiatem wampira". Powodem jest dziwny przesąd

Fiołek afrykański jest "kwiatem wampira"
Fiołek afrykański jest "kwiatem wampira"
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

12.09.2024 10:51, aktual.: 12.09.2024 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fiołek afrykański, zwany również kwiatem wampira, to piękna roślina doniczkowa. Chociaż może być atrakcyjną ozdobą mieszkania, czasem można usłyszeć przesąd, że przynosi pecha i negatywnie wpływa na jakość snu i życie miłosne.

Hodowla kwiatów doniczkowych w sypialni to popularna praktyka, która ma na celu nie tylko upiększenie wnętrza, ale także poprawę jakości powietrza. Rośliny takie jak skrzydłokwiat, sansewiera, aloes czy paproć oczyszczają i nawilżają powietrze, co korzystnie wpływa na zdrowie domowników. Niestety, nie wszystkie kwiaty nadają się do jednak tego pomieszczenia. Jednym z nich jest fiołek afrykański, nazywany również kwiatem wampira. Dlaczego ma tak złą reputację?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Fiołek afrykański, czyli "kwiat wampira"

Fiołek afrykański wyróżnia się pięknymi fioletowymi kwiatami i intensywnie zielonymi liśćmi. Mimo swojego uroku, przylgnęła do niego negatywna reputacja.

Według niektórych wierzeń, fiołek afrykański, nazywany przez niektórych "kwiatem wampira", "wysysa" energię podczas snu i uniemożliwia wypoczynek. Ponadto, istnieje przesąd, że roślina ta przynosi pecha w miłości i odstrasza potencjalnych partnerów.

Przesądy a rzeczywistość

Od lat nie brakuje opowieści o negatywnym wpływie fiołka afrykańskiego. W starożytności odradzano kobietom trzymanie go w domu, ponieważ miał utrudniać zamążpójście. Przypisywano mu również wydzielanie silnej, kobiecej energii, która miała przytłaczać mężczyzn i wywoływać kłótnie w związkach.

Nie warto jednak brać na serio takich przekonań. Jak wiadomo, przesądy najlepiej traktować z przymrużeniem oka, a przy wyborze roślin kierować się własnym gustem i upodobaniami. Fiołek afrykański nie jest bowiem jedynym kwiatem, który ma przynosić pecha. Podobnie mówi się o hoi.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (9)