Trwa ładowanie...
d2aup9t

"Trump ssie". Genialna akcja, dzięki której przeżyjesz "unikalną" chwilę z prezydentem

Czy polityka może być słodka? Okazuje się, że można walczyć o prawa kobiet w niecodzienny sposób. Firma produkująca słodycze Smith & Sinclair stworzyła lizaki w kształcie… głowy Donalda Trumpa, aby zwrócić uwagę na łamanie praw kobiet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lizaki Trumpa
Lizaki Trumpa (WP.PL, Fot: WP.PL)
d2aup9t

Pochodząca z Wielkiej Brytanii marka Smith & Sinclair promuje swoją limitowaną edycję politycznych lizaków „Trump ssie”. Przekonuje kupujących, aby rozkoszowali się słodyczami i mieli swoją unikalną chwilę z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Lizaki można kupić w dwóch smakach: Butterscotch z solą morską oraz truskawka z miętą.

Wbrew pozorom nie jest to zwykła akcja marketingowa. Smith & Sinclair w ten, dla wielu obrzydliwy, sposób stara się zwrócić uwagę na prawa kobiet. Specjalna edycja lizaków jest protestem przeciwko polityce Donalda Trumpa, który przywrócił zasadę Global Gag Rule (znaną także jako Mexico City Policy). Jest to polityka zagraniczna, która zabrania przeznaczania funduszy ze Stanów Zjednoczonych organizacjom pozarządowym, które oferują lub doradzają w zakresie opcji planowania rodziny i zdrowia reprodukcyjnego, jeśli ułatwiają dostęp do bezpiecznego przerywania ciąży.

Global Gag Rule w praktyce utrudnia dostęp do badań dla wielu kobiet na całym świecie. Uniemożliwia także dostęp do antykoncepcji, bezpiecznej aborcji, czy do niezbędnych badań na nosicielstwo wirusa HIV, czy inne choroby przenoszone drogą płciową.

d2aup9t

Cały dochód ze sprzedaży lizaków „Trump ssie” trafi do Międzynarodowej Federacji Planowanego Rodzicielstwa (International Planned Parenthood Federation). Organizacja ta walczy o wolność wyboru, jeśli chodzi o seksualność i przeciwdziała dyskryminacji. Działa również na rzecz równości płci.

d2aup9t

Podziel się opinią

Share

d2aup9t

d2aup9t