Ubrała się jak na festyn. Kim Petras nową królową kiczu

Kim Petras na American Music Awards 2022
Kim Petras na American Music Awards 2022

21.11.2022 16:17, aktual.: 24.11.2022 07:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podobno nic dwa razy się nie zdarza. Przynajmniej takiej wersji chcieliśmy trzymać się po denimowym faux pas Britney Spears i Justina Timberlake’a. Jednak okazuje się, że historia lubi się powtarzać. A w przypadku jeansowych wpadek modowych – ona po prostu się jąka.

Jeans zapewnia duże pole do popisu. W wersji z dziurami przemyca do stylizacji uliczny klimat rymując razem z Tupakiem. Przybierając postać "canadian tuxedo", tańczy w rytmie country i pozwala wcielić się w rolę filmowej dziewczyny Johna Wayne’a. Bywa, że schodzi do garażu na próbę kapeli rockowej, która w swoim brzmieniu szuka wyrazu buntu. Ale zdarza się też tak, że jeans wpada w niepowołane ręce, które wrzucają go do worka z kiczem.

Kim Petras jako jeansowa syrena

Wiesz kim jest Kim Petras? To niemiecka wokalistka, która swoją jeansową stylizacją przebiła modową wpadkę samej królowej popu. Podczas American Music Awards 2022 gwiazda wystąpiła w obcisłej sukience w kształcie syreny. Jeansowy tren ciągnął się za nią, podobnie jak spojrzenia wyroczni mody obecnych na imprezie. Już sam odcień denimu budzi wątpliwości, a co dopiero cieniowanie zastosowane w niefortunnych miejscach i nity wbite tam, gdzie nie trzeba.

Trudno przemilczeć także kwestię dodatków. Szeroki pas z logo i mini torebeczka pod kolor sukienki kojarzą się z modą Y2K, czyli związaną z okresem milenijnej pluskwy.

Symbole religijne, w tym krzyże, to modny element stylizacji opartych na zasadzie sacrum i profanum. Czasami uda się wkomponować je ze smakiem i ciekawą koncepcją, ale nie tym razem. Kim Petras możemy z pełną odpowiedzialnością wręczyć bilet na galę najgorzej ubranych gwiazd roku z miejscem w pierwszym rzędzie.

Kim Petras i denim total loook
Kim Petras i denim total loook

Kicz czy kamp?

Co podkusiło gwiazdę, aby wskoczyć w kreację na pierwszy rzut oka skazaną na katastrofę? Być może chęć prowokacji. W końcu to niemożliwe, żeby ktoś miał w sobie tyle optymizmu, aby uwierzyć w atrakcyjność tego koszmaru uszytego z denimu. A może to kolejna fanka estetyki kamp, która dostrzega wartość tam, gdzie inni nie widzą?

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)