UrodaCiało i twarzFrezarka do pięt. Skuteczny sposób na gładkie stopy

Frezarka do pięt. Skuteczny sposób na gładkie stopy

Frezarka do pięt to urządzenie wykorzystywane do usuwania zrogowaciałego naskórka na zasadzie podobnej do pumeksu. Jeśli szorstkie pięty często dają wam się we znaki, możecie dołączyć frezarkę do asortymentu waszego domowego salonu piękności.

Domowa frezarka do stóp zastąpi nam pumeks
Domowa frezarka do stóp zastąpi nam pumeks
Źródło zdjęć: © pexels.com
Marlena Kostyńska

19.07.2019 | aktual.: 19.07.2019 16:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co daje frezarka do pięt?

Profesjonalne frezarki do pięty i paznokci służą do zabiegów kosmetycznych na stopy oraz przy wykonywaniu pedicure. Za stosunkowo nieduże pieniądze możemy kupić również proste frezarki do pięt do domowego użytku. Umożliwiają one samodzielne usuwanie zrogowaciałego naskórka, który tworzy nieestetyczną, twardą skorupę na piętach. Zabieg z reguły przeprowadza się na suchej skórze, ale niektóre bardziej wyspecjalizowane frezarki pozwolą również używanie jej na wilgotnej powierzchni skóry.

Inne sposoby na pozbycie się zrogowaciałego naskórka to peelingi do stóp oraz kremy nawilżające i maski. Ciekawą propozycję stanowią również skarpety złuszczające, które wykazują dużą skuteczność w likwidowaniu nieprzyjemnych stwardnień i pęknięć.

Frezarka do pięt – jaka będzie najlepsza?

Jeśli nie odstraszy nas cena, możemy zainwestować w zaawansowaną frezarkę diamentową albo taką z pochłaniaczem pyłu i zraszaczem. Pilnik z diamentowymi frezami jest trwały i poza naskórkiem poradzi sobie też z piłowaniem paznokci. Na wygodę użytkowania frezarki znacznie wpływa też pochłaniacz pyłu, który zbiera starty naskórek. Standardowe frezarki domowe nie są jednak wyposażone w takie udogodnienia.

Najprostsze frezarki do pięt to urządzenia na baterie lub podłączane do kontaktu. W odróżnieniu od profesjonalnego sprzętu mają delikatniejsze działanie. Ma to swoje plusy, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo korzystania z frezarki. Unikniemy skaleczeń i zadrapań, nasze pięty będą gładkie i miękkie. Ceny frezarek zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

Przydatne dodatki w zestawie z frezarką to wymienne głowice i szczoteczki czyszczące. Warto zwrócić uwagę na kształt uchwytu. Plusem będzie ergonomiczna rękojeść pokryta antypoślizgową gumą lub wypustkami zwiększającymi przyczepność.

Właściwa pielęgnacja pięt i stóp

Silnie zrogowaciały naskórek oraz popękane i szorstkie pięty to rezultat, na który składa się szereg różnych czynników. Gdy problem już powstanie, frezarka może być jednym z rozwiązań. Nie należy jednak zapominać o zapobieganiu i pielęgnacji stóp.

U podstaw problemów z piętami może leżeć niewłaściwa dieta, która prowadzi do nadmiernego wysychania skóry. Ważne jest zatem nawodnienie organizmu, unikanie przetworzonej żywności i dostarczania sobie ważnych dla kondycji skóry składników odżywczych (np. witaminy B5). Kolejną przyczyną rogowacenia podeszwy stóp mogą być zbyt ciasne, źle dopasowane buty. Brak przewiewu i ucisk powodują nie tylko pogorszenie stanu pięt, ale też powstawanie odcisków, pęcherzy, otarć czy uszkodzeń płytki paznokci.

Ostatnia kwestia to nasza nadgorliwość w ścieraniu naskórka frezarką czy pumeksem – nie powinniśmy często usuwać zbyt grubej jego warstwy, ponieważ skóra może przez to reagować szybszym odbudowywaniem utraconych komórek.