UrodaFryzuryJak zrobić kok? Wypróbuj prostych sposobów na niewymuszone codzienne upięcia

Jak zrobić kok? Wypróbuj prostych sposobów na niewymuszone codzienne upięcia

Jak zrobić kok? Wypróbuj prostych sposobów na niewymuszone codzienne upięcia
Źródło zdjęć: © Getty Images

19.06.2020 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić kok, to dobrze trafiłaś. W końcu to ciekawa, a jednocześnie bardzo wygodna fryzura na każdy dzień, ponieważ tego typu upięcie nie kojarzy się wyłącznie z eleganckimi kolacjami czy wieczornym wyjściem. Możesz w banalny sposób zrobić kok przed lustrem w pokoju, a efekt może cię bardzo zaskoczyć.

Jak zrobić kok? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od rezultatu, jaki chcesz osiągnąć. Jeżeli chcesz czesać się na co dzień, mając przy tym upięte włosy, skorzystaj z możliwości różnych wariantów koka. Każdy z nich jest prosty do zrobienia, a przy tym zapewnia wygodę noszenia.

Jak zrobić kok – z wypełniaczem lub bez

Chcąc zrobić kok, musisz przygotować gumkę do włosów, kilka wsuwek oraz opcjonalnie wypełniacz, dzięki któremu fryzura będzie sprawiać wrażenie pełniejszej w objętości. Zrób kucyk, następnie nałóż wypełniacz, okręć wokół niego włosy i wepnij wsuwki. Jeśli chcesz zrobić kok bez dodatku, wystarczy, że na czubku głowy zrobisz kucyka, ale do końca nie przełożysz pasm – pozostałe włosy upinaj od niechcenia, aby stworzyć messy bun.

Jak zrobić kok – wersja z warkoczem

Wariantów koka z warkoczem jest również całe mnóstwo. Jedną z popularniejszych wersji jest splecenie warkocza od szyi po czubek głowy – nachyl głowę do dołu, rozczesz pasma, a następnie zacznij pleść klasyczny warkocz. Następnie unieś głowę i z pozostałych kosmyków utwórz luźny kok. Oczywiście to tylko jedna z możliwości, bo równie dobrze możesz warkocz owinąć w formie koka albo na jego końcu upiąć pasma. Sama zdecyduj, jak najlepiej zrobić kok.

Jak zrobić kok – mieszanie stylów

W tym przypadku zrobienie koka polega na stworzeniu niskiego upięcia, które może posłużyć jako wersja bardziej elegancka. Zepnij włosy w niski kucyk, po czym z każdej strony wyjmij po pasemku. Następnie oba luźna pasma zwiąż nad wcześniejszym kucykiem i włóż go do środka. Następnie zrób to samo z pozostałymi włosami, a na koniec zabezpiecz wsuwkami. Zrobienie koka nie zajmie więcej niż kilka minut.

Jak zrobić kok – dla bardzo długich włosów

Ta propozycja zrobienia koka jest idealna dla kobiet posiadających długie pasma. Najpierw rozdziel włosy na dwie części i z obu partii wydziel po cieńszym pasmie. Z większych części zapleć dwa warkocze, przy czym muszą być one luźne. Właśnie z nich stwórz kok, a z mniejszych pasm po bokach zrób cienkie warkocze, które także wepniesz w powstałego koka. Jak widzisz, nawet takie zrobienie koka nie jest skomplikowane.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także