UrodaMakijażDbanie o wygląd a pewność siebie. Jaki wpływ na samopoczucie mają pielęgnacja i makijaż?

Dbanie o wygląd a pewność siebie. Jaki wpływ na samopoczucie mają pielęgnacja i makijaż?

Dbanie o wygląd a pewność siebie. Jaki wpływ na samopoczucie mają pielęgnacja i makijaż?
Źródło zdjęć: © iStock.com
24.03.2020 13:00, aktualizacja: 24.03.2020 21:29

W świetle najnowszych badań psychologicznych okazuje się, że kobiety, które przykładają więcej wagi do codziennej pielęgnacji oraz makijażu, są silniejsze psychicznie. W głównej mierze sprawa związana jest zarówno z szeroko pojętym dbaniem o siebie, jak i upiększaniem. Poniżej poznasz szczegóły związane z psychologicznymi aspektami samopoczucia i pewności siebie.

Jak makijaż i pielęgnacja wpływają na samopoczucie?

Mówi się, że wygląd to wizytówka każdego człowieka. W końcu już pierwsze sekundy podczas spotkania decydują o tym, jaką opinię wykształci nasz rozmówca. Dobrze dobrany strój i makijaż okazują się ważnym czynnikiem pozytywnie wpływającym na indywidualną ocenę. Kobiety przywiązujące większą uwagę do wyglądu czują się bardziej asertywne i pewne siebie. Profesjonalny wygląd z kolei wzbudza zaufanie u innych osób poprzez wzmacnianie siły przekazu.

Znacznie lepsze samopoczucie a wygląd

Kiedy kobieta wygląda lepiej, lepiej się czuje, co z kolei wpływa na samopoczucie oraz nastrój. Dbając o swój wygląd, wzmacnia się siłę i przywraca energię do działania. Lepszy wygląd zapewnia akceptację samej siebie oraz pewnych niedoskonałości. Psycholodzy twierdzą, że pozytywne nastawienie sprawia, że kobieta zaczyna dbać także o inne aspekty życia, co przekłada się na uczucie spełnienia.

Zobacz także: Szkodliwe kosmetyki. W środku aż roi się od bakterii

Wygląd zewnętrzny a wyższa samoocena

Oprócz powyższych czynników dbanie o siebie i ogólny wygląd zewnętrzny są elementami wpływającymi na samoocenę kobiety. Staranne uczesanie włosów, naturalny makijaż oraz schludny i dopasowany strój pozwalają na podkreślenie wszystkich walorów. Kobieta dbając o siebie, jednocześnie podwyższa własną samoocenę. Tym samym jej nastrój znacznie się poprawia.

Zdrowie psychiczne a dbanie o wygląd

Jak się okazuje, codzienna pielęgnacja i dbanie o siebie są także oznaką zdrowia psychicznego. W końcu pozytywne nastawienie korzystnie przekłada się na zewnętrzny wygląd. Nie chodzi o popadanie w narcyzm, ponieważ akceptacja własnego wyglądu i pokochanie własnego piękna oznacza dobre zdrowie psychiczne. W końcu, jeśli same o siebie nie zadbamy, nikt tego za nas nie zrobi. Klucz do szczęścia tkwi w nas samych!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)