Dbanie o wygląd a pewność siebie. Jaki wpływ na samopoczucie mają pielęgnacja i makijaż?
24.03.2020 13:00, aktual.: 24.03.2020 21:29
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
W świetle najnowszych badań psychologicznych okazuje się, że kobiety, które przykładają więcej wagi do codziennej pielęgnacji oraz makijażu, są silniejsze psychicznie. W głównej mierze sprawa związana jest zarówno z szeroko pojętym dbaniem o siebie, jak i upiększaniem. Poniżej poznasz szczegóły związane z psychologicznymi aspektami samopoczucia i pewności siebie.
Jak makijaż i pielęgnacja wpływają na samopoczucie?
Mówi się, że wygląd to wizytówka każdego człowieka. W końcu już pierwsze sekundy podczas spotkania decydują o tym, jaką opinię wykształci nasz rozmówca. Dobrze dobrany strój i makijaż okazują się ważnym czynnikiem pozytywnie wpływającym na indywidualną ocenę. Kobiety przywiązujące większą uwagę do wyglądu czują się bardziej asertywne i pewne siebie. Profesjonalny wygląd z kolei wzbudza zaufanie u innych osób poprzez wzmacnianie siły przekazu.
Znacznie lepsze samopoczucie a wygląd
Kiedy kobieta wygląda lepiej, lepiej się czuje, co z kolei wpływa na samopoczucie oraz nastrój. Dbając o swój wygląd, wzmacnia się siłę i przywraca energię do działania. Lepszy wygląd zapewnia akceptację samej siebie oraz pewnych niedoskonałości. Psycholodzy twierdzą, że pozytywne nastawienie sprawia, że kobieta zaczyna dbać także o inne aspekty życia, co przekłada się na uczucie spełnienia.
Wygląd zewnętrzny a wyższa samoocena
Oprócz powyższych czynników dbanie o siebie i ogólny wygląd zewnętrzny są elementami wpływającymi na samoocenę kobiety. Staranne uczesanie włosów, naturalny makijaż oraz schludny i dopasowany strój pozwalają na podkreślenie wszystkich walorów. Kobieta dbając o siebie, jednocześnie podwyższa własną samoocenę. Tym samym jej nastrój znacznie się poprawia.
Zdrowie psychiczne a dbanie o wygląd
Jak się okazuje, codzienna pielęgnacja i dbanie o siebie są także oznaką zdrowia psychicznego. W końcu pozytywne nastawienie korzystnie przekłada się na zewnętrzny wygląd. Nie chodzi o popadanie w narcyzm, ponieważ akceptacja własnego wyglądu i pokochanie własnego piękna oznacza dobre zdrowie psychiczne. W końcu, jeśli same o siebie nie zadbamy, nikt tego za nas nie zrobi. Klucz do szczęścia tkwi w nas samych!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl