UrodaMakijażDolphin skin. Dlaczego ten makijaż zachwyca tak wiele kobiet? Sprawdź, jak go wykonać

Dolphin skin. Dlaczego ten makijaż zachwyca tak wiele kobiet? Sprawdź, jak go wykonać

Dolphin skin pokochają kobiety uwielbiające naturalny błysk.
Dolphin skin pokochają kobiety uwielbiające naturalny błysk.
Źródło zdjęć: © Getty Images
13.07.2020 11:47

Dolphin skin to zachwycający makijaż, który podbił serca wielu kobietom na całym świecie. Najważniejszym kosmetykiem użytym w tym przypadku jest rozświetlacz, który doskonale podkreśla urodę oraz zapewnia doskonały blask na cały dzień. Efekt dolphin skin pozostawia nieskazitelny i świeży wygląd.

Dolphin skin to obok dewy skin czy glass skin jeden z najgorętszych trendów makijażowych sezonu. Nie musisz się martwić, doskonale poradzisz sobie z malowaniem, ponieważ jego wykonanie nie zajmie więcej niż kilkanaście minut. Co jeszcze warto wiedzieć o dolphin skin?

Dolphin skin – na czym polega jego fenomen?

Dolphin skin jak sama nazwa wskazuje to makijaż przypominający skórę delfina. W końcu jest ona niezwykle gładka oraz zachwycająco błyszcząca. Nic dziwnego, że wiele kobiet próbuje różnych sztuczek, aby uzyskać podobny efekt na własnej skórze. Makijaż dolphin skin zapewnia wygładzenie oraz optyczne wrażenie miękkiej i naturalnie rozświetlonej skóry. Dzięki temu na policzkach pozostaje efekt morskiej bryzy. Ten niezwykły trend w makijażu na lato ma za zadanie przypominać śliską, ale nie tłustą skórę. Najważniejszym elementem w dolphin skin jest nakładanie rozświetlacza warstwa po warstwie.

Dolphin skin – jak go wykonać?

Jeżeli masz ochotę wykonać makijaż dolphin skin, powinnaś przede wszystkim przestrzegać kilku zasad, które pozwolą na osiągnięcie najlepszych efektów błyszczącej cery. Od czego zacząć?

Dolphin skin krok po kroku:

  1. Pierwszym i najważniejszym elementem jest doskonałe nawilżenie skóry.
  2. Następnie możesz przejść do aplikacji bazy wygładzającej, a po jej wyschnięciu zastosuj lekki i delikatny podkład oraz maskujący korektor.
  3. Jeśli nie masz tłustej cery, możesz skorzystać z bazy zawierającej drobinki rozświetlające.
  4. Teraz dobrze przyjrzyj się swojej twarzy w lustrze, aby odnaleźć punkty, na których nałożysz rozświetlacz. Najlepsze będą kości policzkowe, łuk kupidyna, czubek nosa, broda oraz skronie.
  5. Weź do ręki rozświetlacz i zacznij nakładać go warstwowo na cerę – przede wszystkim zrób to na mokro. Im bardziej zmielony produkt, tym lepszy efekt na twarzy osiągniesz.
  6. Całość utrwal pudrem.
  7. Na koniec zaaplikuj rozświetlacz na sucho, rozcierając granice. Kosmetyk powinien być rozproszony, dlatego sięgnij po mniejszy pędzel.