UrodaPaznokciePaznokcie baby boomer. Czy próbowałaś już najnowszej wersji ponadczasowego manicure?

Paznokcie baby boomer. Czy próbowałaś już najnowszej wersji ponadczasowego manicure?

Paznokcie baby boomer to obecnie jeden z największych hitów.
Paznokcie baby boomer to obecnie jeden z największych hitów.
Źródło zdjęć: © 123RF
21.07.2020 10:17

Jednym z niewątpliwych hitów ostatnich sezonów są paznokcie baby boomer. Ich uniwersalność sprawia, że są bardzo często wybierane na różne okazje, w tym na ślub. Piękny odcień, który pozostaje na płytkach, nie tylko zachwyca, ale również nadaje dłoniom elegancji oraz szyku. Paznokcie baby boomer mogą występować w wielu różnych odsłonach.

Popularność, jaką cieszą się paznokcie baby boomer, staje się coraz większa. Panie, które preferują stonowane i klasyczne rozwiązania, będą zachwycone taką wersją, ale tak naprawdę ten rozmyty french manicure sprawdzi się w każdej sytuacji. Paznokcie baby boomer to zdecydowanie najmodniejszy trend, który bez problemu można dowolnie przekształcać.

Paznokcie baby boomer – dlaczego warto?

Paznokcie baby boomer zapewniają dłoniom bardzo delikatny i świeży wygląd. Każdy rodzaj tego zdobienia doskonale dopasujesz do okazji oraz odpowiedniej stylizacji. Paznokcie baby boomer to nic innego jak cieniowany french albo delikatnie rozmyte ombre. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie beżowego i białego koloru – zdziwisz się, ile możesz wyczarować z pomocą tych dwóch lakierów. Choć wykonanie paznokci baby boomer jest znacznie bardziej pracochłonne niż klasyczny manicure, to dla efektu warto się poświęcić.

Paznokcie baby boomer – jak je wykonać?

Nim przejdziesz do głównej czynności wykonania paznokci baby boomer, przygotuj swoje płytki i skórki. Nadaj im odpowiedni kształt oraz zmiękcz i odsuń zadziorki wokół paznokci.

Baby boomer – krok po kroku

  1. W pierwszym kroku należy pokryć płytki bazą do lakierów hybrydowych, po czym utwardzić pod lampą.
  2. Następnie na utwardzonej bazie zaaplikuj jedną warstwę jasnego koloru, a po utwardzeniu należy czynność powtórzyć dla lepszego krycia.
  3. Na krawędź paznokcia nałóż warstwę mlecznego lakieru, którą należy rozprowadzić na 1/3 długości paznokcia.
  4. Odetnij kawałek gąbki, chwyć ją pęsetą i zacznij stemplować biały odcień w stronę nasady paznokcia – stemplowanie powinno pozostawić płynne przejście między kolorami.
  5. Dla najlepszego efektu powtórz stemplowanie na 2-3 warstwach (za każdym razem utwardzaj).
  6. Na koniec pomaluj paznokcie topem, który również należy utwardzić. Przetrzyj jeszcze płytki cleanerem i paznokcie baby boomer są gotowe.

Paznokcie baby boomer – ważne wskazówki

Stylizacja paznokci baby boomer wymaga odpowiedniej wprawy, ale na szczęście praktyka czyni mistrza. Jeśli nie masz pod ręką gąbki, możesz ją zastąpić pędzelkiem do zdobień – w tym przypadku po utwardzeniu bazy nałóż jasny lakier, na końcówkę biały, a poziomymi ruchami pędzla rozmyjesz granicę pomiędzy nimi. Zamiast gąbki możesz użyć do wykonania paznokci baby boomer również rękawiczki ochronnej – efekt będzie świetny, jeśli rękawiczka będzie przylegać do dłoni.

Źródło artykułu:WP Kobieta