Gąbka konjac do oczyszczania skóry twarzy i ciała
Gąbka konjac to naturalny produkt coraz chętniej wykorzystywany przez kobiety do oczyszczania cery wrażliwej, trądzikowej i mieszanej. Sprawdzamy, jakie właściwości tego myjącego gadżetu wyróżniają go na tle tradycyjnych kosmetyków.
12.06.2018 | aktual.: 21.01.2019 14:55
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Czym jest gąbka konjac?
Gąbka konjac to coraz bardziej popularne akcesorium do mycia i masażu twarzy, a także całego ciała. Ta specyficzna gąbka to produkt naturalny powstający z azjatyckiej byliny znanej w Polsce jako dziwidło Riviera (łacińska nazwa to Amorphophallus konjac). Gąbki konjac stały się hitem w Korei, a obecnie coraz częściej trafiają na rynki zachodnie. Oryginalne gąbki konjac pochodzące od sprawdzonych wschodnich producentów bardzo dobrze radzą sobie z oczyszczaniem skóry, a także demakijażem twarzy. Dzięki zawartości składników odżywczych i bardzo łagodnym właściwościom złuszczającym gąbka konjac jest szczególnie chętnie wykorzystywana do mycia skóry twarzy o różnych wymaganiach.
Kosmetyki do twarzy nie muszą już rujnować Twojego budżetu. Na WP radarOkazji kupisz je znacznie taniej.
Gąbka konjac – właściwości i zastosowanie
Właściwości myjące gąbka konjac zawdzięcza zasadowemu pH byliny, z której powstaje. Jednak nie tylko dzięki temu gąbki z dziwidła zdobywają coraz więcej zwolenniczek. Gąbka konjac nie tylko dokładnie oczyszcza skórę i usuwa martwe komórki, ale robi to w sposób delikatny, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla cery wrażliwej. Najważniejszą zaletą jest jednak to, że naturalna gąbka konjac może zastąpić żele do mycia twarzy, toniki, a także mleczka i płyny do demakijażu. Jest to możliwe nie tylko ze względu na jej właściwości oczyszczające, ale też odżywiające. W składzie gąbki konjac znajdziemy minerały takie jak cynk, miedź, żelazo i fosfor, jak również witaminę A, witaminy z grupy B (B1, B6, B12), witaminę C, kwas foliowy oraz witaminę D i witaminę E.
Polecamy gąbkę konjac do cery trądzikowej i mieszanej, ponieważ skutecznie wygładza skórę, złuszcza naskórek, ale przy tym nie podrażnia. Dostarcza też skórze brakujących składników mineralnych i pomaga w regulacji wydzielania sebum.
Gąbka konjac ma łagodne działanie i świetnie nadaje się do masażu twarzy, na co warto się zdecydować, by nadać jej sprężystości i pobudzić do regeneracji. Masaż twarzy to zabieg kosmetyczny, który warto wykonywać regularnie w warunkach domowych właśnie za pomocą gąbki konjac.
Gąbka konjac do demakijażu
Gąbka konjac może być stosowana do demakijażu, jednak pamiętajmy, że podczas takiego oczyszczania lepiej poradzi sobie z cieńszą warstwą produktów kosmetycznych. Nie jest też przeznaczona do demakijażu kosmetyków wodoodpornych. Jeśli wykorzystamy gąbkę konjac do demakijażu, musimy po zakończeniu tego procesu dokładnie ją oczyścić, przestrzegając przy tym zasad pielęgnacji gąbki konjac. Pamiętajmy o tym, aby gąbkę dokładnie zwilżyć i jej nie wykręcać, gdyż doprowadzi to do szybszego uszkodzenia jej struktury.
Gąbki konjac z dodatkami
Na rynku znajdziemy również gąbki konjac wzbogacone o naturalne glinki lub ekstrakt węgla bambusowego. Dzięki temu możemy dobrać produkt odpowiedni do potrzeb naszej cery. Wygodnym rozwiązaniem są też gąbki konjac do mycia ciała, które są zazwyczaj większe od gąbek konjac do twarzy, a więc lepiej nadają się do mycia dużych powierzchni skóry.