Przedłużanie paznokci na tipsie

UrodaPaznokciePrzedłużanie paznokci na tipsie05.08.2015 15:22
Przedłużanie paznokci na tipsie
Źródło zdjęć: © [Zdjęcie dłoni](http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=285558542&src=id) / Shutterstock
Manicurzystka

Opisana tutaj metoda ma na celu przedstawienie przebiegu procesu przedłużania paznokci, z jakimi powinnyśmy spotkać się w salonie stylizacji paznokci. Jest to także dobry wstęp dla uczących się zawodu.

Opisana tutaj metoda ma na celu przedstawienie przebiegu procesu przedłużania paznokci, z jakimi powinnyśmy spotkać się w salonie stylizacji paznokci. Jest to także dobry wstęp dla pań chcących uczyć się nowego zawodu. Nie zaczynajmy bez odpowiedniego przygotowania (kursu), żeby nie zrobic sobie ani innym krzywdy.

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zabiegu należy zdezynfekować zarówno swoje ręce, jak i ręce klientki. Stworzone są do tego specjalne płyny. Po ich nałożeniu, czekamy aż wyschnął i przystępujemy do pracy.

Następnie należy nadać paznokciom odpowiedni kształt. Obcinamy je i opiłowujemy tak aby brzeg wolny (biała końcówka) nie była dłuższa niż 1mm.

Zmiękczamy skórki wokół paznokcia i odsuwamy drewnianym patyczkiem.

Teraz należy dobrać wielkość tipsa. Nie może być on ani za duży, ani za mały. Szerokość powinna być taka, aby przylegał od jednego końca do drugiego.

Jak wiadomo klej dużo lepiej "trzyma się" na chropowatych powierzchniach. Należy więc zmatować powierzchnię paznokcia. Szczególnie dokładnie matujemy brzegi, gdyż tam klej powinien trzymać najmocniej. Słabe trzymanie kleju w środku paznokcia, może być niezauważalne, jednak odklejenie brzegu świadczyło by o praku profesjonalizmu.

Do matowania służą odpowiednie pilniki o ziarnistości około 180. Uwaga! Przy wykonywaniu tego kroku należy uważać, aby nie przesadzić i nie zrobić krzywdy swojej klientce. Zbyt długie tarcie może spowodować przepiłowanie paznokcia.

Przed nałożeniem tipsa należy odtłuścić paznokieć i zetrzeć z niego wszelkiego rodzaju pyłki. Jest to wytłumaczone prostą techniczną zasadą, że klei ma łączyć paznokieć z tipsem, a nie ze śmieciami, które mogły się na nim znaleźć w czasie naszej pracy.

Należy pamiętać, że klej nakładamy na kieszonkę tipsa a nie na naturalny paznokieć! Należy również uważać, aby nie pokleić czego innego. Wszystko wykonuje się spokojnie i estetycznie.

Teraz, gdy na tipsie już jest klej, zajmiemy się przymocowywaniem tipsa do paznokcia. Krok ten nalezy wykonywać bardzo delikatnie. Rantem kieszonki zahaczamy o paznokieć i przyciskamy całą powierzchnie kieszonki do paznokcia. Dopiero po nałożeniu całej kieszonki dość mocno trzymamy przez około 10 sek.

W tym momencie ustalamy wysokość tipsa wedle życzenia klientki. Do skracania służy odpowiednia gilotynka.

Teraz matujemy także tipsa pilnikiem o ziarnistości 180. Należy również zatrzeć różnice miedzy naturalnym paznokciem a tipsem. Do wykonania tego zabiegu przydatny jest Tip Blender, który nakładamy na tipsa i zacieramy pilnikiem, ułatwia i o wiele skraca nam prace a także dobrze wpływa na przyczepność.

Ponownie odtłuszczamy płytkę paznokcia cleanerem.

Na naturalny paznokieć nakładamy primer. Po jego wyschnięciu nakładamy żel przezroczysty od połowy paznokcia do końca tipsa, a następnie utwardzamy go.

Na końcówkę tipsa nakładamy biały żel. Następnie należy stworzyć krzywą C (inaczej linie uśmiechu) stosując odpowiedni do tego, czysty pędzel. Żel ten należy utwardzić.

Teraz nakładamy różowy żel, od macierzy do początku białej końcówki, a następnie go utwardzamy. Wiele osób w tym momencie nie przemywa, ja uważam, że tu też należy przemyć żeby nie powstały białe smugi.

Nakładamy "plamkę" żelu na środek paznokcia, następnie rozprowadzamy ja wzdłuż paznokcia. Po czym wkładamy paznokieć do lampy.

Po wyjęciu z lampy na cały paznokieć nakładamy cienką warstwę żelu przezroczystego, utwardzamy go i przemywamy odpowiednim płynem.

Paznokciom nadajemy odpowiedni kształt (poprzez opiłowanie). Należy także wygładzić jego powierzchnię, aby nie był matowy.

Z paznokci usuwamy wszelkie zanieczyszczenia, które mogły powstać przy wykonywaniu poprzednich czynności i ponownie je odtłuszczamy.

Nakładamy żel nabłyszczający po czym go utwardzamy.

Przemywamy paznokcie. Na skórę naokoło paznokci możemy nałożyć oliwkę pielęgnacyjną.

Teraz już możemy się cieszyć pięknymi paznokciami.[block position="inside"]42[/block]

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Zobacz także