UrodaWłosyFarbowanie włosów. Jak często można korzystać z zabiegu, aby nie zniszczyć pasm?

Farbowanie włosów. Jak często można korzystać z zabiegu, aby nie zniszczyć pasm?

Farbowanie włosów musi odbywać się w odpowiednich odstępach czasowych.
Farbowanie włosów musi odbywać się w odpowiednich odstępach czasowych.
Źródło zdjęć: © Pexels
17.09.2020 09:51

Farbowanie włosów należy do najbardziej popularnego zabiegu, z którego z ochotą korzysta wiele kobiet. W końcu dzięki temu można w naprawdę szybki sposób przejść udaną metamorfozę i cieszyć się z nowej fryzury. Jak często farbować włosy? Wszystko zależy od ogólnej kondycji pasm, a także od koloryzujących kosmetyków.

Farbowanie włosów niestety jest dosyć inwazyjnym zabiegiem, który ingeruje w strukturę pasm. Choć coraz więcej produktów do koloryzacji zawiera coraz mniej szkodliwych dodatków, jednak mimo wszystko farby bezpośrednio wpływają na stan włosów. Problem z częstotliwością farbowania pasm dotyczy wielu osób. Sprawdź, o czym warto pamiętać.

Farbowanie włosów – jak często korzystać z zabiegu?

Pytanie dotyczące tego, jak często farbować włosy, zależy przede wszystkim od typu wybranej koloryzacji oraz od ogólnej kondycji włosów. Najczęściej przyjmuje się, że farbowanie jest bezpieczne, jeśli zachowasz odstęp od 3 do 8 tygodni. Pamiętaj, że niezbędny czas to miesiąc – wówczas odrost osiąga około 1 cm. Znacznie łatwiej pofarbować włosy jeszcze raz, bo przy większym odroście kolor pasm okaże się niejednolity. Farbowanie włosów będzie rzadsze, jeśli zdecydujesz się na refleksy, balejaż czy ombre/sombre.

Farbowanie włosów – jak osiągnąć wymarzony odcień?

Farbowanie włosów w zbliżonym kolorze do naturalnego odcienia pozwala na mniejszą widoczność odrostu, a to z kolei powoduje, że zabieg może być powtarzany co 2 miesiące. Jeśli jednak zmiana odcienia ma być radykalna (z ciemnej na jasny i odwrotnie), wówczas osiągnięcie wymarzonego koloru wymaga cierpliwości i znacznie częstszej koloryzacji. Rozjaśnianie zdecydowanie bardziej niszczy pasma, niż klasyczne farbowanie włosów, dlatego dobrze przemyśl tę decyzję.

Farbowanie włosów – co ze zniszczonymi pasmami?

Wielokrotne poddawanie włosów zabiegowi farbowania powoduje utratę odpowiedniego nawilżenia. Pasma stają się łamliwe, rozdwojone, osłabione i trudne do stylizacji. Farbowanie zniszczonych włosów to niedobry pomysł, ponieważ pigment musi wniknąć w głąb struktury kosmyków. Rozchylone łuski niestety spowodują, że farba rozłoży się nierównomiernie na włosach, więc efekt końcowy okazuje się nieprzewidywalny. Jeśli chcesz mieć pięknie pofarbowane włosy, w pierwszej kolejności zadbaj o ich odżywienie i regenerację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także