UrodaKoloryzacja 3D. Idealny sposób na metamorfozę dla każdej kobiety. Skusisz się?

Koloryzacja 3D. Idealny sposób na metamorfozę dla każdej kobiety. Skusisz się?

Koloryzacja 3D świetnie ożywi każdy kolor włosów, dlatego warto o nim pomyśleć.
Koloryzacja 3D świetnie ożywi każdy kolor włosów, dlatego warto o nim pomyśleć.
Źródło zdjęć: © Pexels

07.08.2020 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pomysłem na odświeżenie fryzury jest wykorzystanie koloryzacji 3D. Dzięki tej metamorfozie w kilka chwil odzyskasz promienną cerę, a także młodszy wygląd. Nie musisz już głowić się nad wyborem zabiegu upiększającego, ponieważ wystarczy wizyta u fryzjera, aby zyskać korzyści z koloryzacji 3D.

Koloryzacja 3D to przykład zmiany, która świetnie zaprezentuje się u blondynek i u brunetek. Zamiast jednolitego koloru obecnie we fryzjerstwie stawia się na przełamanie schematu na rzecz bardziej naturalnych efektów. W końcu w koloryzacji 3D wykorzystuje się popularny efekt balejażu, ale w bardziej spektakularnym wydaniu.

Koloryzacja 3D – jakie ma zalety?

Koloryzacja 3D to jeden z hitów tego sezonu, obok subtelnego undone blonde. Ten konkretny trend pasuje do każdej kobiety, ponieważ wykorzystuje się efekt trójwymiarowości do zbliżonego odcienia włosów. Koloryzacja 3D może posłużyć za lifting i odświeżenie koloru, ponieważ najczęściej na końcach stosuje się nieco jaśniejszą farbę. Finalny efekt pozwala na osiągnięcie naturalnego blasku oraz większej objętości, natomiast cała twarz podkreślona zostaje delikatnymi pasemkami, lekko muśniętymi słońcem.

Koloryzacja 3D – na czym właściwie polega?

Koloryzację 3D można osiągnąć dzięki balejażowi, który lekko rozświetli pasemka oraz końcówki. Staje się popularna głównie dlatego, że rozjaśniając kolor, jednocześnie ukrywane są możliwe siwe kosmyki i dodaje przy okazji objętości. Koloryzacja 3D poprzez wykorzystaną tonację nie wymaga zbyt częstych wizyt u fryzjera, ponieważ można ją poprawiać rzadziej niż co 6 tygodni. Chcąc przedłużyć efekt koloryzacji 3D, wybierz kosmetyki tonujące, które wspaniale zabezpieczą odcień.

Koloryzacja 3D – jakie metody można wykorzystać?

Jak już wiesz, koloryzacja 3D polega na połączeniu kilku tonów oraz kolorów, aby jak najbardziej naturalnie zbliżyć się do głównego odcienia włosów. Choć stosuje się głównie balejaż, można skorzystać także z innych metod. Jakie sposoby są rekomendowane do koloryzacji 3D?

  • Flamboyage – czyli ombre z balejażem. Polega na rozjaśnianiu cienkich pasemek za pomocą specjalnej taśmy, natomiast reszta włosów farbowana jest na ciemniejszy odcień;
  • Babylights – rozjaśnienie pasemek o 1 lub 2 tony, sprawdzi się przy optycznym zagęszczaniu włosów;
  • Rooting – połączenie 3-5 kolorów, natomiast pasma farbowane są pod kątem albo kilka centymetrów od nasady dla optycznie pełnej fryzury;
  • Ecaille – ciepłe kolory, które dodają uroku i podkreślają ciemniejszą karnację.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także