UrodaWłosyPielęgnacja włosów latem. Jak ochronić pasma przed działaniem słońca?

Pielęgnacja włosów latem. Jak ochronić pasma przed działaniem słońca?

Pielęgnacja włosów latem jest bardzo ważna, ale wymaga większej uwagi.
Pielęgnacja włosów latem jest bardzo ważna, ale wymaga większej uwagi.
Źródło zdjęć: © 123RF
14.07.2020 10:17

Podczas największych upałów nie można zapominać o przestrzeganiu zasad pielęgnacji włosów latem. W końcu odpowiednia ochrona i zabezpieczenie gwarantują piękny oraz zdrowy wygląd pasm niezależnie od pogody. Pielęgnacja włosów latem powinna być przede wszystkim konsekwentna oraz regularna, aby w pełni cieszyć się z efektu na włosach.

Pielęgnacja włosów latem jest potrzebna, aby nie doprowadzić do wypłowienia pasm. Skuteczne działanie musi obejmować niwelowanie wszystkich negatywnych czynników bezpośrednio wpływających na kondycję włosów. Jak w takim razie poradzić sobie z pielęgnacją włosów latem? Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki i podpowiedzi.

Pielęgnacja włosów latem – jak słońce wpływa na pasma?

Niestety promienie słoneczne negatywnie wpływają na stan pasm, co przekłada się na zniszczenie łusek, które stanowią osłonę włosów. Rozchylone łuski odsłaniają korę – tym sposobem promienie bez przeszkód przechodzą do wewnątrz, niszcząc przy okazji białko. Jak widzisz, pielęgnacja włosów latem jest bardzo ważna, ponieważ już po kilku dniach intensywnego przebywania na słońcu kolor pasm może znacznie wypłowieć. Jeśli wybierasz się nad morze albo nad jezioro, powinnaś jeszcze bardziej uważać, ponieważ woda potęguje szkodliwą działalność słońca.

Pielęgnacja włosów latem – jaki szampon wybrać?

Przy pielęgnacji włosów latem nie możesz zapominać o dobrze nawilżającym szamponie pielęgnacyjnym. Zwracaj uwagę na jego skład – kwas hialuronowy, aloes, kolagen, pantenol czy naturalne olejki są bardzo pomocne przy dbaniu o pasma. Dzięki tym składnikom zachowasz odpowiedni poziom wilgoci wewnątrz nich, a to z kolei zabezpieczy je przed możliwym zniszczeniem. Pielęgnacja włosów latem nie jest bardzo trudna, ale każdy krok jest bardzo ważny.

Pielęgnacja włosów latem – płynna ochrona

Pielęgnacja włosów latem kojarzy się często z mgiełkami albo sprayem, które chronią przed promieniowaniem UVA i UVB. Dzięki zastosowaniu tych lekkich kosmetyków unikniesz możliwego wysuszenia albo łamania kosmyków. Spryskanie włosów zabezpieczającym produktem to prosty patent na zdrowe i błyszczące pasma. Skoro już o płynnej pielęgnacji włosów latem mowa, nie może zabraknąć także olejków. Naturalne produkty pomogą w likwidacji uszkodzeń lub zapobiegną ich powstawaniu. Wybierz olejek jojoba, oliwę z oliwek, olejek makadamia czy ze słodkich migdałów.

Pielęgnacja włosów latem – odżywki i ochrona

Oczywiście pielęgnacja włosów latem nie byłaby pełna, gdyby nie odżywiające maski i regenerujące odżywki. Tym sposobem nawilżysz kosmyki od wewnątrz i na zewnątrz, dzięki czemu będziesz się cieszyć z pięknego efektu niezależnie od pogody. Pielęgnacja włosów latem to nie tylko kosmetyki, ale również pewne nawyki. Pamiętaj, aby częściej związywać włosy, bo wówczas są znacznie mniej narażone na działanie czynników zewnętrznych. Unikaj suszenia pasm na słońcu, a zamiast tego korzystaj z chłodnego nawiewu z jonizacją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także