UrodaWłosyPrzedłużanie włosów. Jaką metodę wybrać dla siebie? Poznaj najważniejsze sposoby na długie włosy

Przedłużanie włosów. Jaką metodę wybrać dla siebie? Poznaj najważniejsze sposoby na długie włosy

Przedłużanie włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski.
Przedłużanie włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski.
Źródło zdjęć: © Getty Images
jkobylanska
01.06.2020 09:33

Przedłużanie włosów należy do jednego z tych zabiegów, który okazuje się bardzo pomocny w przypadku szybkiej metamorfozy. Nie tylko zyskasz efekt dłuższych pasm, ale przy okazji twoja fryzura będzie wyglądać na gęstą i pełną blasku. Istnieje kilka metod przedłużania włosów, dlatego warto zaznajomić się z ich najważniejszymi efektami.

Przedłużanie włosów jest dosyć popularnym zabiegiem fryzjersko-kosmetycznym. Jeśli marzysz o długich pasmach, ale nie jesteś cierpliwa, aby je zapuszczać, pomocna może się okazać jedna z profesjonalnych metod. Nie musisz niczym się martwić, ponieważ przedłużanie włosów jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne. Na jaką metodę się skusisz?

Przedłużanie włosów – najważniejsze metody fryzjerskie

Zanim wybierzesz się na wizytę do fryzjera, dobrze zastanów się nad tym, jaki sposób przedłużania włosów jest dla ciebie. Dobierz do swoich oczekiwań metodę i ciesz się niesamowitym efektem.


  1. Keratynowe przedłużanie włosów – jedna z najpopularniejszych metod. Wykorzystuje się keratynę, która świetnie łączy doczepiane pasma z naturalnymi włosami. Metoda jest bardzo precyzyjna, a efekt naturalny. Twoje włosy będą gęste i przedłużone, a rezultat utrzyma się nawet do 3 miesięcy. Metoda przedłużania włosów za pomocą keratyny skutecznie poprawia wygląd pasm.
  2. Ultradźwięki – doczepy są przymocowane za pomocą zgrzewarki ultradźwiękowej, która wydziela fale akustyczne. Taka metoda przedłużania włosów polecana jest szczególnie osobom z suchymi i zniszczonymi pasmami. Efekt trzyma się do 6 miesięcy.
  3. Mikroringi – nie wymaga zgrzewania włosów z doczepianymi pasmami. Doczepy są przymocowane za pomocą małych metalowych pierścieni. Niestety, mikroringi mogą powodować na początku uczucie dyskomfortu. Efekt utrzymuje się do 4 miesięcy.
  4. Metoda kanapkowa – znacznie tańszy sposób na przedłużanie włosów. Pasma są układane warstwowo, aby połączyć je z naturalnymi włosami za pomocą specjalnej taśmy. Finalnie efekt jest całkiem naturalny i może się utrzymać do 4 miesięcy.
  5. Clip-in – choć metoda jest bardzo tania, to końcowy efekt jest daleki od naturalnego i bardzo szybko znika. Pasma doczepiane są za pomocą klipsów, które dosyć szybko odczepiają się. Tego typu przedłużenie włosów najlepiej sprawdzi się, gdy potrzebujesz chwilowej zmiany.

Przedłużanie włosów – ile stosuje się pasemek?

Podczas każdorazowego przedłużania włosów fryzjer doczepia do naturalnych włosów kilkadziesiąt sztucznych pasm. Oczywiście wszystko zależy od efektu, który pragniesz osiągnąć. Najczęściej jednak przy przedłużaniu włosów stosuje się nawet do 200 pasemek. Jeśli marzysz o bardzo naturalnym efekcie, twoje włosy muszą mieć przynajmniej 15 cm długości, aby pozwolić sobie na przedłużanie.

Przedłużanie włosów – ile kosztuje?

Na pewno zastanawiasz się, ile kosztuje zabieg przedłużania włosów. Wszystko zależy od metody, na którą się zdecydujesz. W przypadku clip-in doczepy możesz kupić samodzielnie i założyć w domu, wówczas poniesiesz koszty zakupu pasm, czyli około 400-700 złotych. Z kolei metoda keratynowa i ultradźwiękowa są najdroższe, bo mogą kosztować nawet od 600 do 3000 złotych. Mikroringi kosztują do 2200 złotych, podobnie jak metoda kanapkowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także