Trwa ładowanie...

Rzęsy 3D. Nowoczesne zagęszczanie i przedłużanie

Rzęsy 3D zachwycają objętością. Tworzą na oku efekt wachlarza, który nie wymaga dodatkowego podkreślania maskarą. Dzięki takim rzęsom można też zapomnieć o codziennej stylizacji zalotką. Spojrzenie jest zmysłowe i wyraziste już po przebudzeniu. Jak reagują na to naturalne rzęsy? Ile kosztuje taki zabieg? Czy daje długotrwałe rezultaty? Odkrywamy wszystkie tajemnice przedłużania rzęs metodą objętościową 3D.

Rzęsy 3D. Nowoczesne zagęszczanie i przedłużanieŹródło: iStock.com
d3c82nh
d3c82nh

Jak sztuczne rzęsy 3D wyglądają na oku?

Metoda 3D jest gwarancją spektakularnego efektu pogrubionych i wydłużonych rzęs. Powstała z myślą o tych, którzy oczekują większego zagęszczenia aniżeli takie, jakie można uzyskać dzięki metodom 1:1 i 2:1. Sztuczne rzęsy 3D pięknie się podkręcają, są lekkie i odporne na działanie wody. Można je zrobić nie tylko z materiałów syntetycznych, ale również naturalnych, np. jedwabiu i włosia norek. Takie zapewniają duży komfort noszenia – prawie niczym nie różnią się od własnych rzęs. Wybór między rzęsami naturalnymi a syntetycznymi to nie tylko kwestia estetyki, ale również etyki – produkcja rzęs z norek idzie w parze z przetrzymywaniem zwierząt na fermach.

Piękny efekt można także uzyskać przez dobór odpowiednich odżywek do rzęs z działaniem wydłużającym i zagęszczającym. Znajdziesz je na WP radarOkazji.

Jak wykonuje się zagęszczanie rzęsami 3D?

Aplikacja rzęs 3D polega na doklejaniu trzech rzęs sztucznych do jednej naturalnej tak, by razem tworzyły kształt litery W. Dzieje się to przy zamkniętych oczach i zabezpieczeniu dolnej powieki płatkami kosmetycznymi. Przy zagęszczaniu kosmetyczka pomaga sobie pęsetą. Doklejanie rzęs metodą 3D może zająć 2–3 godziny, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Kto może skorzystać z metody objętościowej 3D?

Doklejanie sztucznych rzęs – zarówno metodą 3D, jak i każdą inną – to zabieg, z którego nie wszyscy mogą skorzystać. Przeciwwskazaniami są m.in. choroby alergiczne oczu, zespół suchego oka, przyjmowanie chemioterapii, łysienie, a także całkowity brak rzęs. Noszenie soczewek kontaktowych to także pewne utrudnienie. Wystarczy jednak zdjąć je przed zabiegiem, by móc bezpiecznie przystąpić do robienia rzęs 3D.

Jak pielęgnować rzęsy 3D?

Trwałość i wygląd rzęs 3D w dużej mierze zależą od umiejętności kosmetyczki, a także od odpowiedniej pielęgnacji. Należy zachowywać szczególną ostrożność podczas demakijażu: nie pocierać rzęs, zamienić mleczko zawierające tłuszcz na płyn micelarny i upewnić się, że płatki używane do usuwania maskary są wykonane z materiału bezwłóknowego. Warto też przeczesywać rzęsy szczoteczką zarówno rano, jak i wieczorem, by zapobiec ich splątaniu. Poza tym trzeba ograniczyć wizyty w saunie i innych pomieszczeniach parowych oraz na solarium.

d3c82nh

Rzęsy 3D – cena doklejania w salonie kosmetycznym

Wykonanie rzęs 3D może kosztować 200–300 złotych. Cena ich uzupełnienia to zazwyczaj 130–150 złotych. Sztuczne rzęsy wypadają razem z naturalnymi, w związku z czym ubywa ich każdego dnia. Średnio co 3–4 tygodnie są już znacznie przerzedzone, więc uzupełnianie staje się wówczas konieczne. Można je przeprowadzać nawet z większą częstotliwością. Jeśli sztuczne rzęsy są mało obciążające (cienkie i lekkie), a w kleju nie ma formaldehydu ani innych szkodliwych substancji, przedłużanie nie powinno wpływać na kondycję naturalnych.

d3c82nh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c82nh