UrodaWoda brzozowa. Czy próbowałaś jej dla zdrowia i urody? Zapoznaj się z leczniczymi właściwościami

Woda brzozowa. Czy próbowałaś jej dla zdrowia i urody? Zapoznaj się z leczniczymi właściwościami

Woda brzozowa może być wykorzystana wewnętrznie i zewnętrznie.
Woda brzozowa może być wykorzystana wewnętrznie i zewnętrznie.
Źródło zdjęć: © Pixabay
29.07.2020 09:42

Woda brzozowa doskonale zastąpi wszelkie napoje izotoniczne, a przy tym pozostaje całkowicie naturalną substancją. Jej regularne spożywanie pozwoli na wzmocnienie organizmu, ale nie tylko. Możesz także wypróbować wodę brzozową jako remedium na łupież oraz nawilżenie twarzy. Niemożliwe? A jednak. Zobacz, co jeszcze powinnaś wiedzieć o wodzie brzozowej.

O wodzie brzozowej być może już słyszałaś, ale pewnie nie zwróciłaś na nią większej uwagi. Czas nadrobić zaległości i przyjrzeć się bliżej jej cudownym właściwościom leczniczym, ponieważ naprawdę warto wykorzystać wodę brzozową w wielu dziedzinach. Jeśli jesteś zaintrygowana, koniecznie zajrzyj poniżej po najważniejsze szczegóły.

Woda brzozowa – jakie wykazuje właściwości?

Woda brzozowa skutecznie niweluje toksyny z organizmu. To bardzo dobra wiadomość, bo z jej pomocą można obniżyć cholesterol i spowolnić starzenie się organizmu. Równie dobrze zadziała stosowana na cerę, aby poradzić sobie z trądzikiem czy innymi problemami skórnymi. Woda brzozowa jest bogata w witaminę C, witaminy z grupy B, a także fosfor, wapń, żelazo, potas, garbniki, flawonoidy, kwas salicylowy oraz aminokwasy. Te wszystkie elementy fantastycznie wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego. Woda brzozowa może być wykorzystana do odświeżenia i oczyszczenia skóry. Świetnie nawadnia, wspomaga działanie wątroby, dostarcza niezbędnych elektrolitów oraz pomaga w pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu.

Woda brzozowa – jak ją stosować?

Przede wszystkim możesz stosować wodę brzozową jako wcierkę do włosów. W tym celu wystarczy, że wmasujesz niewielką jej ilość w skalp i pozostawisz na kilka godzin, po czym standardowo umyjesz włosy. Ewentualnie najpierw umyj włosy, a dopiero potem nałóż wodę brzozową – wówczas spłukiwanie nie będzie konieczne. Z kolei stosując preparat na twarz wymieszany z żelem aloesowym, już po kilku tygodniach zauważysz znaczną poprawę. Możesz również pić wodę brzozową w formie soku z brzozy 2 razy dziennie przez kilka tygodni, a twój organizm pozbędzie się toksyn.

Woda brzozowa – jak ją pozyskać?

Nie musisz sięgać wyłącznie po gotową wodę brzozową, bo można także wybrać drzewo z dala od ruchliwej drogi. Na wysokości około 50 cm od dołu brzozy (od południowej strony), wierci się dziurę głęboką na 3-4 cm i wsadza rurkę, a na jej końcu butelkę. Sok z brzozy zacznie zlatywać do pojemnika, ale pamiętaj, że świeży sok należy zużyć w przeciągu kilku dni. Nie zapomnij o zabezpieczeniu wywierconej dziurki – włóż drewienko albo zaklej żywicą. W ten sposób możesz wielokrotnie pozyskiwać sok brzozowy, który posłuży jako naturalny preparat leczniczy albo jako kosmetyk, jeśli go rozcieńczysz dla uzyskania wody brzozowej. Specyfik wzmocniony alkoholem etylowym posłuży nawet przez cały rok na wiele różnych sposobów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także