Trwa ładowanie...

Urodził się torbielą na twarzy. Alex nie mógł przez nią chodzić

Alex Grabowski urodził się na początku 2017 roku z torbielą wielkości grejpfruta. Mama dziecka była przerażona tym, co zobaczyła na twarzy synka, ale nie poddała się i do tej pory walczy o jego zdrowie. Obecnie Alex może już chodzić, bo ze względu na ciężar torbieli, miał olbrzymie trudności przy tej z pozoru prostej czynności.

Share
Alex Grabowski miał torbiel wielkości grejpfruta.
Alex Grabowski miał torbiel wielkości grejpfruta.Źródło: Facebook.com
d24nwmd

4-letni Alex urodził z torbielowatym naczyniakiem, czyli zbiorem wypełnionych płynem worków rozsianych na twarzy oraz w drogach oddechowych. Niestety ciężar tych torbieli był na tyle duży, że chłopiec nie potrafił utrzymać równowagi. Obecnie Alex jest już po poważnej operacji, a jego mama robi wszystko, aby jej syn cieszył się życiem.

Dramatyczna historia Alexa

Alex Grabowski przeszedł trudną, skomplikowaną i wielogodzinną operację w jednym z londyńskich szpitali Great Ormond Street. Maka chłopca 35-letnia Emily, poinformowała prasę o tym, że odkąd zostały zmniejszone torbiele na twarzy dziecka, w końcu może chodzić samodzielnie i prowadzić przynajmniej częściowo normalne dzieciństwo.

d24nwmd

Niestety Alex wciąż potrzebuje tracheotomii, dzięki czemu może swobodnie oddychać. Oprócz tego jest karmiony przez rurkę. Mimo wielu trudności, lekarze cieszą się z postępów, jakie osiągnął Alex i mają nadzieję na to, że w końcu nadejdzie czas, gdy chłopiec będzie całkowicie samodzielny i niezależny. "Nie wiemy, co przyniesie przyszłość, ale mogę mieć tylko nadzieję" - powiedziała Emily w "The Mirror".

Matka Alexa po raz pierwszy dowiedziała się o torbieli dziecka podczas jednego z badań, które było przeprowadzone w 20. tygodniu ciąży. Początkowo była naprawdę przerażona tym, jak będzie wyglądać jej syn, ale po porodzie cieszyła się, że Alex szczęśliwie przyszedł na świat. Pierwsze 6 miesięcy życia chłopiec spędził w Bristol Royal Hospital for Children, gdzie przeszedł już pierwsze zabiegi usuwania guza.

Emily jest samotną matką, więc od początku mogła liczyć tylko na siebie. Przeszła specjalne szkolenie w zakresie opieki nad synem, aby mogła w końcu go zabrać do domu w Somerset. Przygotowała cały dom na przybycie Alexa – czekał na niego jego starszy brat Roman. Emily przyzwyczaiła się do chodzenia z młodszym dzieckiem i całym sprzętem. Co prawda Alex cały czas będzie leczony, ale jego matka nie traci nadziei, że wszystko będzie dobrze.

d24nwmd

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Ptok o lekarzach i pielęgniarkach, którzy zmarli z powodu COVID-19

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d24nwmd

Podziel się opinią

Share
d24nwmd
d24nwmd