"Wyciągnie" całą wilgoć z mieszkania. Wystarczy jedna roślina

Pozbycie się nadmiernej wilgoci w mieszkaniu może być wyzwaniem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Na szczęście z pomocą przychodzą nam rośliny doniczkowe. Wystarczy tylko wiedzieć, które z nich wybrać.

Sprawdzone sposoby na wilgoć na oknie
Sprawdzone sposoby na wilgoć na oknie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Istnieje wiele sposobów, by pozbyć się wilgoci z mieszkania. Zanim wydamy pieniądze na specjalistyczne środki lub fachowców, warto wypróbować znacznie tańsze metody. Wszystko, czego potrzebujemy, to bowiem rośliny, które w dodatku pięknie przyozdobią wnętrze.

Skrzydłokwiat - naturalny pochłaniacz wilgoci

Skrzydłokwiat jest idealnym wyborem dla osób borykających się z nadmierną wilgotnością w domu. Roślina ta, dzięki bujnym liściom, "wyciąga" nadmiar wody z powietrza, a w dodatku pomaga go także oczyszczać z toksyn takich jak formaldehyd lub benzen.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Magda Gessler o twórcach, którzy wytykają jej błędy: "Żeby oceniać w jakimś temacie, trzeba się na tym znać"

Mimo że skrzydłokwiat jest niewymagający w uprawie, należy unikać jego kontaktu z dziećmi i zwierzętami, ponieważ jego liście mogą być dla nich toksyczne. Właśnie dlatego zaleca się umieszczenie go w trudno dostępnych miejscach, takich jak wysokie półki lub parapety, z dala od zasięgu małych rąk i łap. Zachowując te środki ostrożności, możemy niewielkim kosztem poprawić jakość powietrza w domu.

Sansewieria i jej niezwykłe właściwości

Rośliną, która doskonale poradzi sobie z problemem wilgoci, jest wężownica, znana jako sansewieria lub "język teściowej". Wykorzystuje ona aparaty szparkowe do procesu transpiracji, w którym wchłania nadmiar wilgoci z powietrza.

Jesteśmy ciekawi twojej opinii. Wypełnij ankietę dotyczącą zdrowego stylu życia. Znajdziesz ją TUTAJ.

Nie każdy wie, że w nocy przekształca dwutlenek węgla w tlen. Z tego też powodu, często ustawiana jest w sypialniach. W tym przypadku należy nie zapominać także o regularnym wietrzeniu pomieszczeń. Wystarczy już kilkanaście minut dziennie, by móc nie tylko pozbyć się nagromadzonych wirusów oraz bakterii, ale także wilgoci.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)