UrodaUżywasz perfum za uszami? Nie popełniaj tego błędu

Używasz perfum za uszami? Nie popełniaj tego błędu

Używasz perfum za uszami? Nie popełniaj tego błędu
Monika Zonenberg

20.10.2017 12:36, aktual.: 20.10.2017 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Perfumy to produkt, którego używamy na co dzień. Mają ogromną moc i potrafią całkowicie zmienić nasz nastrój. Jedne sprawią, że będziesz czuła się lekko i świeżo, inne w mig zmienią cię w kokietkę. Nie są tanie, więc zależy nam, żeby starczyły na długi czas. Sposób ich aplikacji ma wpływ na czas, przez który zapach się będzie utrzymywał, a więc także na to, na ile starczy nam flakonik. Wykorzystaj te triki, żeby cieszyć się swoimi ukochanymi perfumami jak najdłużej.

Przygotuj skórę
Na każdej skórze perfumy pachną inaczej. Wszystko zależy od naszego naturalnego zapachu oraz kondycji naszej skóry. Na suchej zapach będzie utrzymywał się dużo krócej, więc dbaj o to, by była nawilżona. Codzienne smarowanie się balsamem o właściwościach odżywczych i nawilżajacych wystarczy. Nie dość, że perfumy będą utrzymywać się dużo dłużej, to będziesz cieszyć się zdrową i jędrną skórą. Dobrym sposobem na utrzymanie zapachu jest także posmarowanie skóry bezzapachową wazeliną, która ze względu na swoją konsystencję bardzo długo się utrzymuje. Jest tłusta, więc cząsteczki perfum w nią wnikną i powoli będą oddawały swój zapach na zewnątrz. Skóra najlepiej przyjmuje zapach, kiedy jest ciepła. Staraj się więc zastosować je najszybciej po porannym, gorącym prysznicu.

Odpowiednie miejsce
To, gdzie psikamy się perfumami ma większe znaczenie, niż mogłabyś pomyśleć. Nie każde miejsce na ciele oddaje zapach w ten sam sposób, więc dobrze wiedzieć, gdzie są najkorzystniejsze punkty. Tam, gdzie pulsuje nam krew jest naturalnie cieplejsza skóra, a mniej oczywistymi miejscami są wszelkie zagięcia, na przykład wnętrza łokci i pod kolanami. Większość z nas pewnie perfumuje się za uszami. Okazało się, że jest to ogromny błąd! Występujące w tym miejscu sebum niekorzystnie wpływa na nuty zapachowe. Zamiast tego wybierz boki szyi i miejsce pomiędzy piersiami. Włosy również są doskonałym miejscem, szczególnie, że przy każdym ruchu będą oddawały piękny zapach.

Perfumowane ubrania
Zapach perfum na ubraniach może się utrzymywać nawet przez kilka miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że proces ich odparowania zachodzi dużo wolniej. Na skórze perfumy odparowują pod wpływem ciepła i wilgoci, dlatego na przykład szal zaczyna intensywnie pachnieć dopiero, gdy go założymy. Kilka kropel na ubraniu nie zaszkodzi, a wręcz wzmocni te perfumy, które zaaplikowałyśmy bezpośrednio na skórę. Jednak musimy pamiętać, żeby popsikać ubrania tymi samymi perfumami, których używamy na co dzień. Inaczej mogłyby się ze sobą gryźć.

Wzmocnij zapach
Wiele marek perfum ma w swojej ofercie dodatkowe produkty o tym samym zapachu. Żele pod prycznic, dezodoranty, balsamy czy małe roll-on-y, które możemy wrócić do kosmetyczki. Dzięki nim więcej twojej skóry będzie rozkosznie pachnieć, a przy okazji zyskasz w swojej kosmetyczce pięknie wyglądające i przydatne kosmetyki.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (62)