ModaVistula oficjalnym partnerem PZPN

Vistula oficjalnym partnerem PZPN

Vistula oficjalnym partnerem PZPN
Źródło zdjęć: © East News

11.03.2016 13:03, aktual.: 11.03.2016 21:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polski producent odzieżowy stworzy specjalną kolekcję dla reprezentacji Polski, w której piłkarze pojawią się na Mistrzostwach Europy we Francji.

Polski producent odzieżowy stworzy specjalną kolekcję dla reprezentacji Polski, w której piłkarze pojawią się na Mistrzostwach Europy we Francji.

Niedawno pojawiła się informacja o współpracy Roberta Lewandowskiego z marką Vistula. Wówczas ogłoszono, że polski piłkarz zostanie modelem w wiosenno-letniej kampanii na sezon 2016, która ujrzy światło dzienne już w połowie marca. Jej hasłem przewodnim jest „Współczesny gentleman”. To właśnie w nowej sesji wizerunkowej znany sportowiec i ambasador polskiej marki zaprezentuje na sobie aktualną kolekcję, której podstawę stanowią eleganckie garnitury, marynarki i koszule.

Nie na tym jednak kończy się współpraca Vistuli ze środowiskiem piłkarskim. Jak poinformował ostatnio Polski Związek Piłki Nożnej, firma stworzy specjalną kolekcję garniturów, płaszczy, koszul oraz obuwia, dedykowaną polskiej reprezentacji. Tym samym, będzie to oficjalna linia ubrań, w której piłkarze zaprezentują się na wyjeździe na tegorocznych Mistrzostwach Europy we Francji.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawartej umowy. Vistula to uznany producent odzieży i jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych w Polsce. Jej produkty znane są z najwyższej jakości, dlatego niezmiernie cieszymy się, że właśnie w garniturach tej polskiej firmy reprezentacja Polski wyjedzie na turniej finałowy EURO 2016 – skomentował powyższą współpracę Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, na oficjalnej stronie stowarzyszenia sportowego.

- Cieszymy się, że możemy zadbać o wygląd naszych piłkarzy. Połączenie lidera na rynku modowym z polską drużyną sportową jest czymś naturalnym. Piłka nożna to najważniejsza dyscyplina sportu w naszym kraju oraz najgorętszy temat nadchodzącego sezonu. Vistula mocno kibicuje i wierzy w sukces reprezentacji Polski na turnieju EURO 2016 we Francji. Mamy w drużynie świetnych sportowców, co nie raz mieliśmy okazję widzieć na boisku. Tym bardziej jesteśmy dumni, że PZPN wybrał nas na swojego partnera i polska drużyna będzie prezentować się w skrojonych na miarę garniturach Vistuli – brzmi oficjalny komentarz Grzegorza Pilcha, prezesa spółki Vistula Group S.A.

Na temat samej współpracy dowiedzieliśmy się więcej od Patrycji Hatalskiej – Kostewicz, dyrektora marketingu Vistula Group S.A.

Czym kierowała się marka przy tworzeniu kolekcji dla polskich piłkarzy?

W ramach współpracy Vistuli z PZPN ubierzemy piłkarzy w strój formalny, czyli w garnitury uszyte na miarę, eleganckie koszule, płaszcze oraz dodatki. Garnitury zostaną wykonane z najwyższej jakości wełny w kolorze ciemnego granatu. Wybraliśmy ten kolor wspólnie z reprezentacją, kierując się jego uniwersalnością i tym, że jest ponadczasowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że nasza drużyna będzie prezentować się perfekcyjnie.

Czy te ubrania różnią się czymś od zwykłych garniturów?

Nad garniturami, w których pojedzie reprezentacja Polski w piłce nożnej na EURO, pracował projektant Vistuli - Wojtek Bednarz. Na tę okazję została specjalnie wybrana tkanina, podszewka i inne detale świadczące o unikatowości tego projektu. Dodatkowo każdy zawodnik otrzyma garnitur ze swoim elegancko wyszytym nazwiskiem.

Zbigniew Boniek, prezes PZPN, jest uważany za jednego z najlepiej ubranych piłkarzy – czy może to on zainspirował markę?

Prezes PZPN jest cenionym sportowcem, jednak na decyzję Vistuli wpłynęło ogromne zainteresowanie Polaków piłką nożną. W czerwcu wszystkie oczy fanów futbolu będą zwrócone w stronę wydarzeń we Francji. Nie mogliśmy przegapić takiej okazji do pokazania naszego flagowego produktu tj. garniturów. Vistula mocno kibicuje polskiej drużynie i wierzy w ich sukces. Z osobą prezesa PZPN Zbigniewa Bońka wiąże się interesująca anegdota. Gdy nasz włoski dostawca tkanin dowiedział się, że będziemy szyć garnitur dla Bońka, poprosił nas, aby zdobyć autograf sportowca. Był dumny, że jego idol będzie nosić garnitur z tkaniny pochodzącej z jego manufaktury. Może to świadczyć tylko o tym, że Zbigniew Boniek jest we Włoszech prawdziwą legendą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także