Tak zdobędziesz partnera? Ekspert o "metodzie luksusowego zegarka"
Chodzisz na randki, angażujesz się w nowe znajomości, ale masz poczucie, że mimo starań, wszystko zawodzi? Z pomocą ma przyjść "metoda luksusowego zegarka", której skutkiem będzie, że to nasz obiekt westchnień będzie się za nami uganiać, a nie odwrotnie.
Starania się o względy mężczyzny na etapie randkowania może stać się w pewnym momencie męczące. Psycholog Mateusz Grzesiak w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" wyjaśnia, czy w odwróceniu sytuacji może pomóc tajemniczo brzmiąca "metoda luksusowego zegarka", o której zrobiło się ostatnio głośno m.in. na TikToku. W mediach społecznościowych o metodzie mówiła m.in. Margarica Nazarenko, która wyjaśniła, że ów sposób w głównej mierze skupia się na dpuszczeniu i delikatnej zmianie w podejściu do mężczyzn.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Blanka o życiu prywatnym i randkach
Chcesz zdobyć? Odpuść
W sieci przeczytamy, że kobieta powinna wypróbować zagrania niedostępnej. Zamiast czekać na wiadomość od mężczyzny czy wysyłać mu kolejne, kobieta ma zadbać o siebie, wyjść ze znajomymi, rozwijać pasje i nie być ciągle dostępną dla obiektu swych westchnień. Mężczyzna ma widzieć, że nie jest ona od razu na wyciągnięcie ręki. Metoda luksusowego zegarka zakłada też tajemniczość i nieodkrywanie wszystkich kart już na pierwszym spotkaniu.
"Zabawa w niedostępność to manipulacja"
Psycholog Mateusz Grzesiak nie ma dobrych wiadomości dla osób, które uważają metodę luksusowego zegarka za złoty środek. Ekspert mówi, że jest to nic innego, jak manipulacja, a także... uprzedmiotowienie kobiety.
- To fałszywa analogia porównująca kobietę do zegarka. Uprzedmiotawia kobiety, sugeruje im bycie po pierwsze rzeczą (zegarkiem), a po drugie luksusowym - docenianym, pięknym, wartościowym. Tym systemem analogia dokłada się do powierzchownych i pustych idei bycia produktem wystawionym na witrynę sklepową, który ma manipulacyjnością przyciągnąć męskiego klienta - zaznacza dr Grzesiak.
Dodatkowo stosowanie metody luksusowego zegarka sprawia, że relacja będzie tworzona na złej podstawie, gdyż wspomniany sposób odbiera sprawczość.
- Każdy z nas jest odpowiedzialny za realizację swoich zamierzeń i celów i powinien zrobić proaktywne ruchy w tym zakresie. Zabawa w niedostępność to manipulacja, a nie zdrowa autoekspresja swoich potrzeb - wyjaśnia psycholog w "Dzień dobry TVN".
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.