Trwa ładowanie...
lgbt

W Poznaniu odbędzie się nietypowy konkurs piękności. Wybrana zostanie Miss Lesbijek

W stolicy Wielkopolski wybrana zostanie najpiękniejsza lesbijka. Jak twierdzą organizatorzy, będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. "W środowisku LGBT jest zaskakująco mało imprez dla lesbijek" – mówi jeden z pomysłodawców w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Share
W Poznaniu odbędzie się nietypowy konkurs piękności. Wybrana zostanie Miss Lesbijek
Źródło: Getty Images
d4m6blw

Jak donosi "Rzeczpospolita" w Poznaniu odbędzie się nietypowy konkurs piękności. Wybrana zostanie Miss Lesbijek. Jak do tej pory zgłosiło się 20 kandydatek. Panie, podobnie jak w przypadku tradycyjnych konkursów piękności, zaprezentują się w kilku stylizacjach.

Mimo tego decydujący ma nie być wygląd (40 proc. całej oceny), a to, co kobiety mają do powiedzenia. Wszystko wskazuje na to, że tematów do rozmowy nie zabraknie. Kandydatki będą miały okazję poruszyć kwestie związane m.in. z prawami środowiska LGBT.

d4m6blw

"Postanowiliśmy zorganizować to wydarzenie, bo w środowisku LGBT jest zaskakująco mało imprez dla lesbijek. A powinno być w nim miejsce dla każdego – powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Marek Mazankiewicz, manager z poznańskiego klubu Punto. To właśnie tam odbędą się wybory.

Jak twierdzą organizatorzy, będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Jak do tej pory organizowano jedynie wybory Mr Gay Poland. Impreza odbywa się od 2016 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m6blw

Podziel się opinią

Share
d4m6blw
d4m6blw