Blisko ludziW Poznaniu odbędzie się nietypowy konkurs piękności. Wybrana zostanie Miss Lesbijek

W Poznaniu odbędzie się nietypowy konkurs piękności. Wybrana zostanie Miss Lesbijek

W Poznaniu odbędzie się nietypowy konkurs piękności. Wybrana zostanie Miss Lesbijek
Źródło zdjęć: © Getty Images
03.06.2019 13:25

W stolicy Wielkopolski wybrana zostanie najpiękniejsza lesbijka. Jak twierdzą organizatorzy, będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. "W środowisku LGBT jest zaskakująco mało imprez dla lesbijek" – mówi jeden z pomysłodawców w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Jak donosi "Rzeczpospolita" w Poznaniu odbędzie się nietypowy konkurs piękności. Wybrana zostanie Miss Lesbijek. Jak do tej pory zgłosiło się 20 kandydatek. Panie, podobnie jak w przypadku tradycyjnych konkursów piękności, zaprezentują się w kilku stylizacjach.

Mimo tego decydujący ma nie być wygląd (40 proc. całej oceny), a to, co kobiety mają do powiedzenia. Wszystko wskazuje na to, że tematów do rozmowy nie zabraknie. Kandydatki będą miały okazję poruszyć kwestie związane m.in. z prawami środowiska LGBT.

"Postanowiliśmy zorganizować to wydarzenie, bo w środowisku LGBT jest zaskakująco mało imprez dla lesbijek. A powinno być w nim miejsce dla każdego – powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Marek Mazankiewicz, manager z poznańskiego klubu Punto. To właśnie tam odbędą się wybory.

Jak twierdzą organizatorzy, będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Jak do tej pory organizowano jedynie wybory Mr Gay Poland. Impreza odbywa się od 2016 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta