W sklepie wykonaj prosty test. Nie daj się nabrać producentom

W sklepie wykonaj prosty test. Nie daj się nabrać producentom

Źródło zdjęć: © Adobe Stock
26.04.2023 20:49, aktualizacja: 27.04.2023 10:28

Z uwagi na rosnące ceny papieru toaletowego wiele osób szuka sposobów na oszczędzanie. Czasem jednak łatwo dać się nabrać na podstępne sztuczki producentów. Okazuje się, że papieru na rolce jest coraz mniej. By rozpoznać wadliwe egzemplarze, warto zwrócić uwagę na jeden szczegół.

Papier toaletowy jest nieodzownym elementem higieny osobistej i jest powszechnie używany przez każdego z nas. Niestety, z uwagi na rosnące ceny celulozy, która jest głównym składnikiem papieru toaletowego, jego cena również poszła w górę. Obecnie płacimy za niego średnio o 47 proc. więcej - wynika z badania "Indeks cen w sklepach detalicznych".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie daj się nabrać na te sztuczki

Producenci papieru wzięli najwyraźniej przykład z producentów chipsów. Mimo że opakowania wciąż pozostają niezmienne, produktu jest w nich coraz mniej. Aby zaoszczędzić, wiele osób wybiera paczki, które wydają się największe. Niestety to może być błąd. Niektórzy producenci bardzo luźno nawijają papier na rolkę, co stwarza wrażenie, że rolka jest grubsza niż w rzeczywistości. Zdarza się, że paczka zawierająca 16 rolek może mieć mniej papieru niż ta, w której jest ich o połowę mniej.

Zanim kupisz papier - dotknij

Jak więc sprawdzić, który papier toaletowy jest najbardziej wydajny? Najdokładniejszym sposobem jest obliczenie ilości papieru na rolce, pomnażając liczbę listków przez długość jednego z nich. Ale to tylko teoria, bo nikt w sklepie nie ma czasu tego robić. Niektórzy producenci umieszczają taką informację na upakowaniu. Znajdziemy tam nie tylko liczbę listków, ale również długość rolki w metrach. Ale nie zawsze tak jest.

Jeśli producent skutecznie ukrywa długość swojej rolki, możesz skorzystać z prostego triku. Wystarczy ścisnąć ją w rękach. Łatwo się ugina? To zły znak. Oznacza, że listki są krótkie, a papier jest luźno nawinięty i jest go mniej. Wybierz rolkę, która podczas ściskania stawia największy opór.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także