Wciśnij ten guzik. To rzadko używana funkcja zmywarki

Ukryte funkcje zmywarki
Ukryte funkcje zmywarki
Źródło zdjęć: © Getty Images | Rebecka Rynefelt

10.11.2022 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmywarka gości w coraz większej liczbie polskich domów. Jest nie tylko bardzo wygodnym sprzętem, ale także pozwala oszczędzić - wodę i pieniądze, a to bardzo duży atut w obecnych czasach. Jednak jak się okazuje, nie wszyscy wiedzą, jakie ma funkcje. Ten guzik bardzo często jest pomijany.

O zaletach zmywarki można rozpisywać się bardzo długo. Bez wątpienia dla wielu osób największym jej plusem jest to, że nie trzeba myć naczyń samodzielnie. Poza tym jest bardzo oszczędna. To jednak nie koniec jej zalet.

Ta funkcja zmywarki jest mało znana

Kupując nowy sprzęt, zawsze chcemy go jak najszybciej przetestować. Włączamy więc w pośpiechu podstawowy program nie przyglądając się innym. Później w natłoku obowiązków często tego czasu brakuje, żeby wrócić do instrukcji obsługi. Jak się okazuje - czasami warto. Zmywarki mają bowiem przycisk, który jest w stanie bardzo ułatwić codzienność. Ba, potrafi nawet uratować z opresji.

Zdarzają się sytuacje, kiedy nawet załadowanej po brzegi zmywarki nie możemy włączyć w tym konkretnym momencie. Wtedy na pomoc przychodzi przycisk opóźniający start. To funkcja, która umożliwia zaplanowanie uruchomienia zmywania na konkretną godzinę. Oczywiście, należy sprawdzić w instrukcji obsługi sprzętu, gdzie się znajduje, ponieważ przyciski mogą różnić się w zależności od producenta. Dzięki tej funkcji zmywarka nie włączy się od razu, a dopiero wtedy, kiedy zaplanujesz.

Ukryta funkcja zmywarki

Opóźniony start to nie jedyna ukryta funkcja zmywarki. Jak się okazuje, wiele zmywarek posiada ukrytą funkcję, dzięki której naczynia będą suche, a w ich zgłębieniach nie zbierze się woda. Na bocznych częściach górnej szuflady powinny znajdować się dodatkowe kółka. Wysuń maksymalnie szufladę i unieś ją do góry. Postępuj bardzo delikatnie. Następnie najedź dolnymi kółkami na prowadnice z jednej strony i wsuń. Ustawione w ten sposób zapobiegną gromadzeniu się wody.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także