Trwa ładowanie...

Werbowała dziewczyny dla pedofila Jeffrey'a Epsteina. Sąd odmówił zwolnienia Ghislaine Maxwell za kaucją

Jeffrey Epstein latami molestował i gwałcił nieletnie dziewczęta. W ich werbowaniu pomagała mu jego ówczesna partnerka Ghislaine Maxwell. 14 lipca sąd federalny w Nowym Jorku odmówił zwolnienia jej z aresztu za kaucją.

Share
Ghislaine Maxwell
Ghislaine MaxwellŹródło: Getty Images
d2d43lz

Ghislaine Maxwell została aresztowana 2 lipca 2020 roku pod zarzutem rekrutowania dla pedofila-multimilionera dziewcząt, które wykorzystywał seksualnie. Najmłodsze z nich miały 14 lat.

W akcie oskarżenia możemy przeczytać: "Maxwell pomogła, ułatwiła i przyczyniła się do wykorzystywania przez Jeffrey'a Epsteina nieletnich dziewcząt, między innymi pomagając Epsteinowi w rekrutacji, opiece i ostatecznie wykorzystywaniu ofiar Maxwell i Epsteina w wieku poniżej 18 lat".

Kobieta przebywa w areszcie w Brooklynie, nie przyznaje się do winy. Prawnicy wnioskowali o zwolnienie jej za kaucją w wysokości 5 mln dolarów. Głównym argumentem było to, że w areszcie Maxwell jest narażona na zakażenie koronawirusem. 14 lipca odbyło się postępowanie sądowe.

d2d43lz

Odrzucono wniosek o zwolnienie za kaucją

Prokuratorzy federalni obawiali się, że Ghislaine Maxwell po zwolnieniu za kaucją ucieknie. Już podczas zatrzymania, kobieta nie chciała wpuścić funkcjonariuszy FBI do swojego domu i próbowała się z niego wymknąć. Sędzia Alison Nathan orzekła, że oskarżona musi pozostać w areszcie. Proces rozpocznie się w lipcu 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2d43lz

Podziel się opinią

Share
d2d43lz
d2d43lz