Wetrzyj w kran kilka kropel. Sposób mamy działa cuda

Sposób na lśniący kran
Sposób na lśniący kran
Źródło zdjęć: © WP

26.11.2023 16:18, aktual.: 26.11.2023 17:04

Uporczywe zacieki na kranie magicznie znikły. Wszystko dzięki wcierce, którą zrobiłam samodzielnie za mniej niż sześć złotych. Sposób mamy okazał się strzałem w dziesiątkę.

Zacieki na kranie to odwieczny problem w wielu domach. Te nieestetyczne plamy pojawiają się na naszych kranach w łazience czy kuchni, psując cały efekt wizualny pomieszczenia. Jednak istnieje prosta metoda, aby pozbyć się tego problemu. Stosowały ją już nasze mamy.

Najczęstszą przyczyną występowania zacieków jest twarda woda. Zawiera ona nadmierną ilość minerałów, takich jak wapń i magnez, które mogą osadzać się na powierzchni kranu, tworząc trudne do usunięcia plamy. Dodatkowo, kurz, tłuszcze i resztki mydła tworzą warunki idealne dla ich rozrostu.

Wystarczy kilka kropel

Choć trudno w to uwierzyć, ale zwykła oliwka dla dzieci może być skutecznym środkiem w walce z zaciekami na kranie. Nie tylko doskonale radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń, ale również sprawia, że szybko nie wrócą.

Kosztuje nie więcej niż 6 zł, a posiada właściwości, które sprawiają, że doskonale sprawdza się w usuwaniu zacieków na kranie. Zawarty w niej olej ma zdolność rozpuszczania minerałów, co ułatwia usunięcie zanieczyszczeń. Ponadto tworzy cienką warstwę ochronną na powierzchni kranu, która utrudnia powstawanie nowych zacieków. To prosty, naturalny i przyjazny dla środowiska sposób, aby cieszyć się czystym i lśniącym kranem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oliwkowa wcierka

Jak zabezpieczyć kran przed plamami z pomocą oliwkowej wcierki? Na początku oczyść powierzchnię z widocznych zanieczyszczeń. Możesz użyć delikatnego detergentu lub octu, aby zmyć nagromadzone resztki.

Następnie nanieś oliwkę. Wetrzyj ją mocno z pomocą zwilżonej ściereczki. Staraj się nie pomijać żadnych, nawet trudno dostępnych miejsc. Zauważysz, że po chwili kran zacznie lśnić.

Jeśli zacieki są uporczywe, powtórz czynność. Regularne stosowanie oliwki pomoże utrzymać kran w doskonałej kondycji.

Innym domowym sposobem na lśniące i czyste krany jest użycie szarego mydła. Wystarczy je zwilżyć i wysmarować nim armaturę, a następnie wypolerować wszystko przy pomocy suchej ściereczki.

Ważne, by nie spłukiwać od razu mydła wodą, ale pozostawić wszystko do wyschnięcia. W efekcie woda będzie spływała, nie tworząc zacieków.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także