Trwa ładowanie...

Wiara Meghan Markle. Jakie wyznanie przyjmie Archie Harrison Windsor?

Meghan Markle rok temu stała się członkinią Kościoła Anglikańskiego. Jej nowonarodzony syn również będzie do niego należać. Pytanie, od kiedy.

Share
Wiara Meghan Markle. Jakie wyznanie przyjmie Archie Harrison Windsor?
Źródło: Getty Images
d1qegm9
Meghan Markle - wyznanie

#

Meghan nigdy nie określiła się publicznie jako członkini jednego kościoła lub wyznawczyni konkretnej religii. Jednak jej ojciec Thomas Markle jest członkiem Kościoła Episkopalnego Stanów Zjednoczonych i częścią ogólnoświatowej Wspólnoty Anglikańskiej.

Matka księżnej Sussex Doria Ragland z kolei ma być protestantką, jak donosi "Daily Mail". Meghan uczęszczała jednak do szkoły rzymskokatolickiej. Zanim poślubiła księcia Harry'ego, była zaś żoną wcześniej Trevora Engelseona, producenta filmowego wyznającego judaizm.

d1qegm9

Meghan Markle przeszła na anglikanizm, gdy weszła do brytyjskiej rodziny królewskiej. Głową Kościoła Anglikańskiego jest Elżbieta II.

Archie Harrison Mountbatten-Windsor - chrzciny

#

Zgodnie z tradycją, królewskie dzieci mają zwykle od trzech do sześciu miesięcy, kiedy zostają ochrzczone. Nie inaczej będzie zapewne w przypadku Archiego Mountbattena-Windsora, urodzonego 6 maja 2019 r.

Książę i księżna Cambridge ochrzcili swoje dzieci księżniczkę Charlotte i księcia Louisa, gdy mieli po dwa miesiące. Ich najstarszy syn, książę George, został ochrzczony w wieku trzech miesięcy.

d1qegm9

Ojciec Archiego Harrisona, książę Harry, miał trzy miesiące, kiedy został ochrzczony, więc jeśli książę i księżna Sussex zdecydują się na królewską tradycję, już w lipcu ochrzczą syna.

Miejscem chrzcin najprawdopodobniej będzie Kaplica św. Jerzego w Windsorze, w pobliżu ich domu Harru'ego i Meghan, Frogmore Cottage.
Kaplica jest wyjątkowa dla pary, którzy wybrali je na miejsce swojego ślubu w 2018 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Triki urodowe z PRL-u. Testujemy

d1qegm9

Podziel się opinią

Share
d1qegm9
d1qegm9
Strona Główna WP