GwiazdyWidzowie uwielbiali go oglądać w "Śpiewających fortepianach". Co dziś robi Rudi Schuberth?

Widzowie uwielbiali go oglądać w "Śpiewających fortepianach". Co dziś robi Rudi Schuberth?

Co dziś robi Rudi Schuberth?
Co dziś robi Rudi Schuberth?
Źródło zdjęć: © AKPA

30.08.2022 15:17, aktual.: 30.08.2022 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rudi Schuberth był popularnym polskim piosenkarzem, który zasłynął takimi przebojami, jak "Monika, dziewczyna ratownika" oraz prowadzeniem programu "Śpiewające fortepiany". W 2016 roku dowiedział się, że cierpi na cukrzycę. Od paru lat nie funkcjonuje już w życiu medialnym. Postawił na agroturystykę.

Rudi Schuberth współpracował z kabaretami i orkiestrami. Jako wokalista zasłynął takimi utworami, jak "Monika, dziewczyna ratownika", "Tylko mi ciebie brak" oraz "Córka rybaka". Prowadził teleturnieje, w tym popularne na początku lat 2000. "Śpiewające fortepiany". Zasiadał również w jury programu "Jak oni śpiewają?" obok Elżbiety Zapendowskiej i Edyty Górniak. Prywatnie od 1983 roku jest mężem Małgorzaty Chojnackiej, z którą ma córkę Karolinę. 

Rudi Schuberth o cukrzycy

Rudi Schuberth w 2016 roku poinformował opinię publiczną, że cierpi na cukrzycę. "Miałem bardzo dziwne i niepokojące objawy: w ciągu doby piłem kilka litrów wody, na spacerze w lesie zraniłem się w stopę, a rana bardzo długo się goiła, powstał zastrzał na małym palcu ręki, pękła pięta, pojawiła się grzybica w ustach i gardle. Zaprzyjaźniona lekarka zasugerowała mi, abym zmierzył cukier. Glukometr, którego skala była do 600 jednostek, nie był w stanie pokazać, jaki mam poziom cukru – byłem poza tą granicą. To był ostatni moment. Wspomniana lekarka kazała mi natychmiast jechać na pogotowie" – opowiedział dziennikarzowi portalu mojacukrzyca.org. 

"W szpitalu dowiedziałem się, że mam śpiączkę cukrzycową. Byłem w szoku. Nie wiedziałem, jakie leki biorę, ale na szczęście byłem w dobrych rękach. Ze szpitala zostałem wypisany do domu z diagnozą, że jest to cukrzyca typu 2 i że muszę przyjmować dwa rodzaje insulin. Po wyjściu ze szpitala, w ciągu kilku dni, przestałem widzieć ostro, przestałem widzieć najbliższych" – dodał Schuberth, wspominając poważne powikłania związane ze wzrokiem. 

Co dziś robi Rudi Schuberth?

Obecnie Rudi Schuberth nie pojawia się już w mediach. Czym się zatem zajmuje? Jak donosi "Fakt", piosenkarz realizuje się w agroturystyce. Ma posiadłość o wielkości prawie 20 hektarów – część zajmuje z rodziną, a część przeznaczona jest dla gości, którzy mają możliwość wynajmowania czterech domów. Ponadto, jak zdradził magazynowi "Franchising", utrzymuje się ze sprzedaży wędlin oraz przetworów. 

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także