Trwa ładowanie...

Wiemy, ile razy musisz uprawiać seks, żeby zajść w ciążę!

78 stosunków w trakcie pół roku. Właśnie tyle dzieli przyszłych rodziców od upragnionych dwóch kresek na teście ciążowym. Dowodzi tego ankieta przeprowadzona przez portal ChannelMum.com, który zrzesza wszystkie mamy i kobiety marzące o rodzicielstwie.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wiemy, ile razy musisz uprawiać seks, żeby zajść w ciążę!
Źródło: Shutterstock.com
duemrsl

Większość z nas marzy o tym, by zostać rodzicami. Nawet jeśli nie chcemy tego w tym momencie, to jednak dzieci pojawiają się w naszych długoterminowych planach. Kwestia zajścia w ciążę nie jest jednak tak prosta, jak pokazują nam filmy o "wpadkach". Czasami musimy poświęcić wiele miesięcy starań i kalkulacji, zanim na teście ciążowym pojawi się pozytywny wynik. Jak w takim razie zwiększyć swoje szanse i jak często musimy uprawiać seks, żeby w końcu nam się udało? Odpowiedź dostarcza nam portal ChannelMum.com

test ciążowy 123RF.COM
test ciążowyŹródło: 123RF.COM, Fot: 123rf

Ankieta przeprowadzona na 1194 parach pokazuje, że szczęśliwi rodzice odbyli co najmniej 78 stosunków w trakcie 185 dni, zanim udało im się zajść w ciążę.

duemrsl

Jako najlepszą dla poczęcia pozycję, ankietowani wybrali misjonarską, co - musimy przyznać - jest mało pomysłowe. Drugą, wskazaną przez 36 proc. badanych, była pozycja "na pieska". Większość par twierdziła, że ich wybór w tym przypadku bazował na głębokości penetracji, która miała pomóc plemnikom dotrzeć bezpośrednio do jajeczka.

taki seks Pixabay.com
taki seksŹródło: Pixabay.com

Oprócz kwestii technicznych, ankietowani przyznali również, że od chwili, kiedy postanowili zajść w ciążę, uprawiali znacznie więcej seksu, niż przed podjęciem tej decyzji. 50 proc. par kochało się 25 razy w miesiącu. To prawie codziennie!

I chociaż brzmi to jak najbardziej udane pożycie, jakie można sobie wyobrazić, nie każdy tak do tego podchodził. Tylko 33 proc. badanych kobiet stwierdziło, że uprawianie seksu znacznie częściej niż przed rozpoczęciem starań o dziecko przyniosło im przyjemność. 18 proc. uznało to za konieczność i obowiązek i nie czerpało z tego radości.

duemrsl

Siobhan Freegard, założyciel ChannelMum.com dodaje w jednym z wywiadów: - Staranie się o dziecko to nie tylko ogromna radość, ale też ciężka praca. Warto jednak pamiętać, żeby się tym bawić i pamiętać o potrzebach swojego partnera. Bez tego nic się nie uda.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

duemrsl

Podziel się opinią

Share
duemrsl
duemrsl