Trwa ładowanie...

Wiosenne porządki w Pałacu Prezydenckim. Wiemy, ile Kancelaria Prezydenta zapłaci za mycie okien

Wiosna za pasem, czas na porządki. Okazuje się, że te czekają już wkrótce mieszkańców Pałacu Prezydenckiego. Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta aktualnie szuka firm, które zajmą się myciem okien. Wiemy, jaki budżet jest na to przeznaczony.
Share
Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda
Andrzej Duda, Agata Kornhauser-DudaŹródło: AKPA
d4eojcr

Wiosna tuż-tuż. Wkrótce profesjonalne firmy zajmą się porządkami w Pałacu Prezydenckim. Na mycie okien u prezydenta Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy przeznaczonych jest łącznie prawie pół miliona złotych.

Zobacz także: Rośnie nowe pokolenie wrażliwych mężczyzn? Płacz przestaje być powodem do wstydu

Przetarg na mycie okien w Pałacu Prezydenckim

Jak wynika z rozpisanego niedawno przetargu, umowa na mycie okien prezydenckich będzie obowiązywała maksymalnie 24 miesiące. Może zakończyć się wcześniej tylko wtedy, gdy zatrudnione firmy sprzątające, szybciej wyczerpią wartość kontraktu.

d4eojcr

Co ciekawe, umowa będzie zawarta w taki sposób, że nie będzie obowiązywać wyłącznie na mycie okiem w Pałacu Prezydenckim, czy Belwederze, ale dotyczyć ma również wszystkich prezydenckich rezydencji.

Zobacz także: #wszechmocne. Wege Siostry sery z nerkowców robiły w kuchni u mamy. Teraz sprzedają je w marketach

Ile będzie kosztować mycie okien w innych prezydenckich rezydencjach?

Według podanych informacji, mycie okien w rezydencji na Helu, gdzie prezydent Andrzej Duda najczęściej spędza wakacje ma kosztować prawie 50 tys. złotych.

d4eojcr

W Promniku, czyli ulubionej rezydencji obecnej głowy państwa na mycie okien ma zostać przeznaczone 19 tys., w Wiśle, czyli rezydencji zimowej aż 100 tys. złotych, a w Belwederze tylko 38 tys. złotych.

Co z Rzecznikiem Praw Obywatelskich? Prawniczka Eliza Rutynowska zabrała głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eojcr

Podziel się opinią

Share
d4eojcr
d4eojcr