GwiazdyWłoska księżniczka ma szansę objąć tron. Kim jest 17-letnia Wiktoria do Savoia?

Włoska księżniczka ma szansę objąć tron. Kim jest 17‑letnia Wiktoria do Savoia?

Wiktoria di Savoia ma szanse na sukcesję
Wiktoria di Savoia ma szanse na sukcesję
Źródło zdjęć: © Instagram
oprac. KPL
20.06.2021 12:11

O brytyjskiej rodzinie królewskiej piszą media na całym świecie. Tymczasem poruszenie zapanowało wśród włoskich arystokratów - książę Neapolu i pretendent do tronu Królestwa Włoch Wiktor Emanuel di Savoia-Carignano zmienił prawo, dzięki czemu po raz pierwszy od tysiąca lat kobieta może być pełnoprawną dziedziczką.

Wiktor Emanuel di Savoia-Carignano formalnie był ostatnim następcą tronu królestwa Włoch, ponieważ w 1946 roku społeczeństwo włoskie zadecydowało o zniesieniu monarchii. Jednak w 1969 roku ogłosił się jednostronnie królem Włoch i rości sobie pretensje do tronu.

Zmiana prawa do dziedziczenia

Rodzina di Savoia uważa się za pełnoprawnych spadkobierców włoskiego tronu. Decyzja 84-letniego nestora dotycząca prawa kobiet do dziedziczenia jest z pewnością podyktowana chęcią zadbania o interesy jego wnuczki, 17-letniej księżniczki Wiktorii, córki jego syna Emanuela Filiberta.

- Myślę, że następną generacją królewskich rodzin w Europie będą głównie kobiety. Jeśli spojrzysz na Hiszpanię, Szwecję, Norwegię, Belgię, Anglię, cóż, mamy tam świetne przykłady kobiet w rodzinach królewskich – przekonuje włoski arystokrata.

- Dzisiejsze czasy się zmieniły, a my musimy iść z duchem czasu i współczesnością – wtóruje mu jego syn.

Z kolei ich ukochana wnuczka i córka, która jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, tak odniosła się do decyzji dziadka: - Myślę, że to bardzo ważne, zwłaszcza w 2021 roku, kiedy kobiety tak bardzo bronią swoich praw – powiedziała.

Włoska księżniczka

Instagramowy profil Wiktorii obserwują w tym momencie ponad 52 tys. użytkowników. Młodziutka dziedziczka chwali się tam swoimi pracami plastycznymi oraz zdjęciami w oryginalnych kreacjach. 17-latka jest wielką fanką mody i z dumą nosi ubrania od najlepszych projektantów.

Jednak Wiktoria ma także swoich przeciwników – jej ewentualnej sukcesji nie popierają przedstawiciele innej gałęzi dynastii sabaudzkiej. Zostali oni uznani za zbyt bliskich dyktatorowi Benito Mussoliniemu i skazani na wygnanie. Do ojczyzny powrócili dopiero w 2002 roku.

Ojciec Wiktorii, Emanuel Filibert nie kryje, że tron i korona mają dla niego ogromne znaczenie. - Rolą monarchii jest posiadanie kogoś ponad polityką. To jest jak flaga. Królowa lub król to osoba, która reprezentuje wszystkich ludzi tego kraju – powiedział w jednym z wywiadów.

Arystokrata marzy, by Włosi zadecydowali o powrocie do poprzedniego ustroju. Jednocześnie krytykuje decyzję Meghan Markle o odejściu z rodziny królewskiej. - Wiedziała, dokąd idzie, więc osobiście uważam, że to smutne pluć na talerz, z którego jesz - mówił publicznie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (173)
Zobacz także