FitnessWłóż pod poduszkę ząbek czosnku i połóż się spać. Rano będziesz sobie wdzięczna

Włóż pod poduszkę ząbek czosnku i połóż się spać. Rano będziesz sobie wdzięczna

Włóż pod poduszkę ząbek czosnku i połóż się spać. Rano będziesz sobie wdzięczna
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Paulina Brzozowska
07.03.2019 18:32

Chociaż wydaje się to absurdalne, włożenie ząbku czosnku pod poduszkę to popularny sposób na walkę z dokuczliwą dolegliwością. Wszystko przez zawartą w nim substancję.

O wkładaniu ząbka czosnku pod poduszkę wiedziały już nasze babcie i prababcie. Według ludowych wierzeń miało to oczyścić sypialnię ze złej energii i chronić śpiącego przed nocnymi marami. Lepszy sen wywołany obecnością czosnku tłumaczono więc magicznymi właściwościami.

W tym rytuale jest ziarno prawdy. Czosnek zawiera allicynę, substancję, która obniża ciśnienie, poprawia jakość snu i pomaga nam się uspokoić. Dzięki temu możemy zwalczyć bezsenność, na którą, zgodnie z WHO, cierpi już niemal co druga osoba na świecie.

Żeby jednak ta sztuczka mogła zadziałać, ząbek powinien być zgnieciony. W przeciwnym razie allicyna nie będzie mogła się uwolnić i zadziałać.

Pomysł wkładania czonku pod poduszkę na pewno ma swoje wady (zapach), ale może warto spróbować i sprawdzić, na ile faktycznie jest skuteczny? Skoro ręczą za niego nasze babcie, coś musi być na rzeczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Mikstura z czosnku zdziała cuda. Przygotujesz ją w kilka minut