GwiazdyWojtek Sawicki o życiu seksualnym osób z dystrofią mięśniową. Napisał o tym po raz pierwszy

Wojtek Sawicki o życiu seksualnym osób z dystrofią mięśniową. Napisał o tym po raz pierwszy

Wojtek Sawicki o życiu seksualnym
Wojtek Sawicki o życiu seksualnym

25.01.2022 20:12, aktual.: 26.01.2022 08:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojtek Sawicki, znany w sieci jako "Life On Wheelz", opublikował na swoim profilu na Instagramie intymne zdjęcie z partnerką. Tuż pod nim podzielił się informacjami na temat życia seksualnego osób z dystrofią mięśniową Duchenne'a, ujawniając, że choroba ta nie przeszkadza w bliskości z drugą osobą.

Wojtek Sawicki to popularny w Polsce influencer, który od urodzenia zmaga się z chorobą Duchenne'a - dystrofią mięśniową. Choć może się wydawać, że niepełnosprawność znacznie utrudnia mu życie, Sawicki udowadnia, że żyje jak każdy z nas. Jest szczęśliwie zakochany w swojej partnerce, Agacie, z którą udostępnił właśnie intymne zdjęcie na Instagramie. To pod nim wyznał, jak wygląda jego życie seksualne.

Wojtek Sawicki o życiu seksualnym

"Dystrofia mięśniowa Duchenne’a nie wpływa na zdolność utrzymania erekcji. W związku z tym prowadzimy [z Agatą, jego narzeczoną - przyp. red.] aktywne życie seksualne, choć nie wszystkie pozycje są dla nas dostępne" - napisał pod zdjęciem na Instagramie.

"Stosujemy oczywiście również antykoncepcję, gdyż ze względu na mój stan zdrowia decyzja o posiadaniu potomstwa wiąże się w naszej sytuacji z wielkimi i niezwykle kosztownymi zmianami w życiu, na które obecnie nie jesteśmy gotowi. A przecież kochamy seks, czujemy do siebie pociąg i uwielbiamy bliskość" - wyznał influencer.

Jego post wywołał lawinę komentarzy, w których część internautów pisała szczerze, że bardzo mało mówi się o życiu seksualnym osób z niepełnosprawnościami, a druga część - że miło jest popatrzeć na tak piękną miłość.

"Tak trzymajcie"

Kilka dni temu Sawicki zamieścił na Instagramie post, w którym napisał, że spotkał niedawno dziewczynę, która dzięki niemu i jego narzeczonej związała się z osobą niepełnosprawną, a przy tym - co najważniejsze - spotkała miłość swojego życia. Z tego względu inni obserwatorzy influencera także podkreślają w komentarzach pod zdjęciami, że jego wpisy i to, czym się dzieli, otwierają oczy na wiele spraw.

"Jesteście świetni. Tak trzymajcie. Trzeba obalać ten gruby mur, który od lat budują mity na temat życia osób z niepełnosprawnościami. Chwała wam za to" - czytamy.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)