Skomentowała WOŚP. Wymowne grafiki robią furorę

Skomentowała WOŚP. Wymowne grafiki robią furorę

Matylda Damięcka pokazała serię grafik na temat WOŚP
Matylda Damięcka pokazała serię grafik na temat WOŚP
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram
28.01.2024 14:16, aktualizacja: 28.01.2024 14:55

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat wspiera wiele osobistości z polskiego show-biznesu. Zalicza się do nich także Matylda Damięcka. Aktorka opublikowała wyjątkowe grafiki, które zachwyciły internautów.

Matylda Damięcka dała się poznać fanom jako znakomita ilustratorka. Celebrytka często właśnie za pomocą grafik komentuje na Instagramie różne ważne wydarzenia. Tak było w związku z 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Matylda Damięcka zachęca do wsparcia WOŚP

W tym roku fundacja Jerzego Owsiaka zbiera środki na leczenie i diagnozę chorób płuc nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Płuca po pandemii" umożliwi zakup sprzętu na oddziały pulmonologiczne w całej Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zachęca do tego także Matylda Damięcka, która na Instagramie pochwaliła się wyjątkowymi grafikami. Na jednej z nich przedstawiła wizerunek Jurka Owsiaka. Jego okulary z czerwonymi oprawkami, artystka zastąpiła czerwonym znakiem nieskończoności.

Warto także wspomnieć o ilustracji, na której można dostrzec dwie postacie. Jedna z nich ma charakterystyczne serduszko WOŚP. Celebrytka opatrzyła je podpisem: "Ma serce". Z kolei druga osoba, która miała symbolizować ludzi niewspierających fundację, została przedstawiona jako ta bez serca.

Najprawdopodobniej gwiazda chciała w ten sposób metaforycznie podkreślić, że jej zdaniem każdy, kto ma jakieś uczucia i nie jest obojętny na los drugiego człowieka, powinien przyłączyć się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wymowna grafika Matyldy Damięckiej
Wymowna grafika Matyldy Damięckiej © Instagram | @thegirlwhofellonearth

Matylda Damięcka przerobiła wiralowe zdjęcie członków PiS

Ilustracje, które Matylda Damięcka zaprezentowała na swoim Instagramie, to jednak nie koniec niespodzianek. Aktorka postanowiła także przerobić wiralowe zdjęcie członków PiS, na którym można dostrzec się m.in. Beatę Szydło i Mateusza Morawickiego.

Nie jest tajemnicą, że przedstawiciele partii, na której czele stoi Jarosław Kaczyński, niezbyt przychylnie oceniają działania WOŚP. Aktorka postanowiła więc na fotografii z jej członkami zastąpić ich twarze charakterystycznymi serduszkami kojarzącymi się z fundacją.

Co ciekawe, Damięcka oszczędziła w tej kwestii Antoniego Macierewicza. To nie umknęło uwadze jej obserwatorów.

"Antek urwał się jak zwykle z choinki"
"Macierewicz ma niesamowitą szyję lub muchę i krawat:) great".
Matylda Damięcka przerobiła zdjęcie polityków PiS
Matylda Damięcka przerobiła zdjęcie polityków PiS© Instagram | @thegirlwhofellonearth

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl