"Protest Wolnych Polaków" wg Damięckiej. Skomentowała w swoim stylu

"Protest Wolnych Polaków" wg Damięckiej. Skomentowała w swoim stylu

Matylda Damięcka komentuje ostatnie prostesty
Matylda Damięcka komentuje ostatnie prostesty
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram | AKPA, Instagram
12.01.2024 15:19, aktualizacja: 12.01.2024 16:08

Matylda Damięcka opublikowała na Instagramie serię grafik. Za pomocą kilku rysunków odniosła się do ostatnich wydarzeń politycznych, w tym zorganizowanego przez PiS marszu. Pod wpisem uaktywnili się internauci.

W Warszawie 11 stycznia odbył się "Protest Wolnych Polaków". Sympatycy PiS-u zjechali się do stolicy z całej Polski, aby stanąć w obronie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Wśród manifestującego tłumu pojawili się również najważniejsi politycy związani z partią. Matylda Damięcka postanowiła w swoim stylu skomentować to, czego jesteśmy świadkami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kilka grafik, kilka słów - jeden wniosek

Artystka nie ukrywa, że bieżące wydarzenia to trudny, ale ważny temat. Jak zauważa, choć nie każdy interesuje się polityką, to, czego jesteśmy świadkami, bezpośrednio nas dotyczy.

"Politycy pracują dla ciebie, nie na odwrót (...). Powinno nam wszystkim zależeć, żeby unikać niezdrowej sytuacji monowładzy, która jest i będzie, niezależnie od partii, patologią" - podkreśla Damięcka.

"Marsz miliona sierść" - przeczytamy na pierwszym z obrazków. To oczywiste nawiązanie do "Marszu miliona serc" ówczesnej opozycji, który odbył się w niedzielę 1 października 2023 roku - chwilę przed wyborami parlamentarnymi.

Kolejna grafika, co wyjaśniła sama Damięcka, odpowiadając na jeden z komentarzy, dotyczy "rotacji protestów". Widzimy na nim tłum myszy. Z jednej strony protestują przeciwko kotu, z drugiej - przeciwko psu.

"Ułaskawienie nie równa się uniewinnienie", "Podejrzany nie równa się skazany", "Polityk w więzieniu nie równa się więzień polityczny" - napisała Damięcka.

Miłość do kraju nie równa się miłości do rządu

Kolejne obrazki nawiązują do hasła "kłamstwo jest nową prawdą". Graficzka zdecydowała się również napisać kilka słów i zaapelować do internautów niezależnie od tego, której partii są sympatykami.

"Jeżeli przez te osiem lat czuliście się niesłuchani, pominięci lub niechciani we własnym domu, nie róbcie, nie życzcie tego innym. Nasz wspólny dom jest spory, pomieści wszystkich" - zaapelowała.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta