Wsyp do miseczki i ustaw na parapecie. Uporasz się z wilgocią na oknach

Zimą wilgoć na oknach to powszechny problem. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że może on mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników. Na szczęście istnieją proste sposoby, by temu zaradzić.

Jak usunąć wilgoć z okien?
Jak usunąć wilgoć z okien?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Zdarza się, że zimą okna zaczynają się "pocić" - pojawiają się kropelki wody, które gromadzą się zarówno na szybach, jak i ramie. Niestety to zły znak, którego nie należy lekceważyć. Może oznaczać bowiem to, że w pomieszczeniu jest za duża wilgotność. To z kolei może przyczynić się do rozwoju pleśni oraz grzybów, a także negatywnie wpływa na stan samych okien. Jak temu zapobiec? To prostsze niż się wydaje.

Domowe sposoby na wilgoć na oknach

Zanim wezwiemy fachowca, który za sprawdzenie okien w domu zażyczy sobie sporą sumę pieniędzy, warto sięgnąć po domowe sposoby, dzięki którym w mig pozbędziemy się wilgoci. W tym przypadku potrzebujemy zaledwie dwóch produktów: kociego żwirku oraz miseczki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zaparowane szyby w domu. Proste i skuteczne sposoby, aby pozbyć się problemu

Żwirek doskonale absorbuje wodę, dlatego w świetnie rozprawi się z wilgocią. Wystarczy, że wsypiemy go do miseczki, a następnie ustawimy na parapecie. Należy pamiętać o tym, by zawartość naczynia wymieniać przynajmniej raz na dobę.

Jesteśmy ciekawi twojej opinii. Wypełnij ankietę dotyczącą zdrowego stylu życia. Znajdziesz ją TUTAJ.

Ekologiczne sposoby na pozbycie się wilgoci z okien

Regularne wietrzenie mieszkania to prosta i często pomijana metoda przeciwdziałania wilgoci. Nawet w chłodniejsze dni ważne jest, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, co przekłada się na zdrowie i komfort domowników. To z kolei ogranicza rozwój pleśni i grzybów, co jest kluczowe w utrzymaniu czystości i higieny w pomieszczeniach.

Nie wszyscy wiedzą, że rośliny również mogą sprawdzić się w przypadku walki z wilgocią. Skrzydłokwiat, paproć czy bluszcz w dodatku poprawiają też jakość powietrza.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)