Blisko ludziO tej metamorfozie Dominiki Gwit mówili wszyscy. Zrzuciła wtedy 50 kg

O tej metamorfozie Dominiki Gwit mówili wszyscy. Zrzuciła wtedy 50 kg

Dominika Gwit w 2014 roku
Dominika Gwit w 2014 roku
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

22.06.2022 11:35, aktual.: 22.06.2022 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dominika Gwit w 2014 roku zaskoczyła swoich fanów, prezentując się w odmienionej wersji. Aktorka zawzięła się wówczas, aby zrzucić zbędne kilogramy, co zakończyło się ogromnym sukcesem. Lata później Gwit wróciła do wagi i wytłumaczyła, dlaczego tak się stało.

Kiedy Dominika Gwit pokazała się po raz pierwszy po tym, jak zrzuciła 50 kg, w sieci zawrzało. Portale rozpisywały się, że metamorfoza aktorki jest jedną z najbardziej spektakularnych w polskim show-biznesie. Sama Gwit udzieliła wówczas sporo wywiadów, w których mówiła o tym, jak zmienił się jej tryb życia i co pomogło przy zrzuceniu nadwagi.

22 czerwca 2022 roku aktorka skończyła 34 lata. Dziś wygląda inaczej niż w 2014 roku. Dlaczego kilogramy, z którymi tak walczyła, wróciły?

Dominika Gwit miała dość swojej otyłości. Tak mówiła o swojej przemianie

Dominika Gwit przyznawała w wywiadach, że postanowiła schudnąć z prostego powodu. Miała wówczas 26 lat, a otyłość powodowała problemy ze zdrowiem. Aktorka skorzystała z pomocy specjalisty, który ustawił jej odpowiednią dietę.

"Dietę rozpoczęłam tuż przed Wielkanocą. Pomyślałam wtedy, że jeżeli mi się uda, jeżeli wygram walkę z samą sobą, to na Boże Narodzenie będę już szczupła. Wtedy było to tylko marzenie. Jednak zawzięłam się! Obiecałam sobie, że będzie to ostatni raz! Albo teraz, albo nigdy! Bywało różnie. Czasem trzeba było mocniej zacisnąć zęby, a czasem uśmiechnąć się od ucha do ucha, kiedy waga z tygodnia na tydzień pokazywała mniejszą liczbę" – pisała w 2014 roku na Facebooku.


Dominika Gwit w 2014 roku przeszła ogromną metamorfozę
Dominika Gwit w 2014 roku przeszła ogromną metamorfozę © AKPA | AKPA

Praca nad sobą zaowocowała zrzuceniem ponad 50 kg. Na zdjęciach z oficjalnych wyjść Gwit była nie do poznania. Po metamorfozie gwiazda "Galerianek" dostała własny cykl w "Dzień Dobry TVN" dotyczący odchudzania. Celebrytka napisała również książkę "Moja droga do nowego życia", gdzie dokładnie opisała swoje doświadczenia z utratą wagi. Na jej premierze internauci zauważyli, że Gwit dotknął efekt jo-jo. Jak się później okazało, aktorka nie miała wpływu na to, co dzieje się z jej ciałem.

"To, co się ze mną działo, jest wynikiem schorzeń"

Dominika Gwit otworzyła się po raz kolejny przed fanami, wyznając, że od lat walczy z podstępną chorobą. Co gorsza, przez długi czas sami lekarze nie wiedzieli, co aktorce dolega. Kiedy w końcu natrafiła na dobrą specjalistkę, badania wykazały agresywne choroby autoimmunologiczne.

"Niszczą mnie od środka i to, co się ze mną działo przez te wszystkie lata, jest wynikiem właśnie tych schorzeń. Dlatego mam taki apel, że jak patrzymy na kogoś plus size, to pamiętajmy, że nie mamy pojęcia, kim on jest, co przeszedł i jak wygląda jego życie" - podkreśliła Gwit, udzielają wywiadu dla portalu Oh!me.

Obecnie Dominika Gwit dużo pisze o ciałopozytywności. Zawsze też broni kobiet z nadwagą, które doświadczają hejtu z powodu swojego wyglądu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (77)
Zobacz także