Trwa ładowanie...
d4c1d6e

Wybrali z mężem imię dla córki. Rodzina kategorycznie się nie zgadza

Wybór imienia dla dziecka to bardzo poważna, życiowa decyzja. Nie ułatwiają jej przykre komentarze i krytyka ze strony rodziców. Właśnie z nimi musi zmagać się użytkowniczka forum Kafeteria.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matka wybrała nietypowe imię dla córki
Matka wybrała nietypowe imię dla córki (123RF)
d4c1d6e

Wybór imienia dla dziecka

"Postanowiliśmy, że nadamy córce na imię Konstancja. Podoba nam się, pięknie brzmi, pasuje do nazwiska i ma to coś. I się zaczęło! 'A jak to zdrobnić, wybierzcie coś prostszego, np. Helena, bo sąsiadki córka tak ma na imię. Dzieci będą się śmiały! Przecież tak się dzieci teraz nie nazywa!' - Co z ludźmi jest nie tak?" - pisze jedna z użytkowniczek forum Kafeteria, która uważa, że wybrała dla swojej córki piękne i eleganckie imię.

d4c1d6e

Znacznie większa część internautów zgadza się z nią i popiera wybór przyszłych rodziców. "Konstancja to przepiękne imię. Takie dostojne, a zarazem delikatne i kobiece. Strasznie zacofana ta twoja rodzina. Nie zwracaj na nich uwagi. Jak się urodzi, to się przyzwyczają do imienia" - pisze w odpowiedzi jeden z użytkowników.

W wątku wielu rodziców dzieli się podobnymi historiami. Okazuje się, że młodzi rodzice często są przekonywani przez rodziny do zmiany wybranego dla dziecka imienia. "My wybraliśmy imię Sergiusz. Też się nas czepiali", "U mnie też wszyscy kręcili nosami na Tobiasza i Marcela, po fakcie przywykli" - czytamy we wpisach.

Najpopularniejsze imiona w Polsce

Zgodnie z danymi z GUS, w 2018 i 2019 roku najpopularniejszymi imionami dla dziewczynek były: Zuzanna, Julia i Maja. Z kolei chłopcom najczęściej nadawano imiona Antonii, Jakub i Jan.

d4c1d6e

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Ludzie przestali mnie rozpoznawać". Anna Powierza o kompleksach po przytyciu 30 kg

d4c1d6e

Podziel się opinią

Share

d4c1d6e

d4c1d6e