Trwa ładowanie...
d1zffhi

Wydrukuj swój makijaż

Tanie wytwarzanie własnych kosmetyków w wymarzonych kolorach? To możliwe. Dzięki wynalazkowi Grace Choi, kobiety będą mogły nie tylko przygotować samodzielnie maseczki, ale również kosmetyki do makijażu. Choi wymyśliła drukarkę, która pozwala "wydrukować" np. cienie do powiek, błyszczyk albo róż do policzków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wydrukuj swój makijaż
(TechCrunch)
d1zffhi

Dzięki wynalazkowi Grace Choi, kobiety będą mogły nie tylko przygotować samodzielnie maseczki, ale również kosmetyki do makijażu. Choi wymyśliła drukarkę, która pozwala "wydrukować" np. cienie do powiek, błyszczyk albo róż do policzków.

Grace Choi podczas studiów na Harvardzie spostrzegła, że praktycznie wszystkie kosmetyki wykonane są z tych samych surowców, jednak różnice w cenach potrafią być ogromne. Dlaczego zatem nie skorzystać z dobrodziejstw drukarek 3D i nie zapełniać swojej kosmetyczki własnoręcznie?

- Do domowej produkcji kosmetyków, wykorzystywane są te same surowce, pochodzące z tych samych źródeł, z których korzystają koncerny kosmetyczne. Wydrukowany cień do powiek niewiele będzie się różnił od tego, który jest dostępny na sklepowych półkach - zapewnia Grace Choi.

d1zffhi

Zaprojektowała i stworzyła drukarkę Mink, która podłączona do komputera lub komórki pozwoli użytkowniczkom na stworzenie cieni do powiek, szminek, podkładów itd. w zupełnie dowolnym kolorze. Mink będzie działała jak najzwyklejsza drukarka - nie będzie potrzebowała żadnego dodatkowego oprogramowania. Wystarczyło będzie znaleźć interesującą barwę i wydrukować ją.

Choi przyznaje, że jej drukarka będzie skierowana przede wszystkim do młodych kobiet, które lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem. To daje im również pełną swobodę, bo kobiety będą mogły wybierać spośród nieograniczonej ilości odcieni. I co najważniejsze - nie trzeba już kupować np. całej palety cieni do powiek tylko dlatego, że podoba się nam jeden wybrany kolor.

Choi nie jest jeszcze w stanie podać dokładnej ceny pigmentów i innych składników, ale podobno mają być one zaskakująco tanie. Na razie certyfikat amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (Food and Drug Administration) uzyskał tusz wykorzystywany w Mink, co oznacza, że jest nieszkodliwy dla zdrowia. Samo urządzenie kosztować ma około 300 dolarów i pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Na podstawie Techcrunch.com/(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Arabskie pachnidła podbijają Europę*

* Drugie życie kosmetyków*

* Popularny krem do opalania nie spełnia standardów*

Kosmetyki z witaminą C w niskich cenach na Allegro. Sprawdź!

d1zffhi

Podziel się opinią

Share
d1zffhi
d1zffhi