Wylej na papier i wetrzyj w toster. Będzie jak nowy

Wylej na papier i wetrzyj w toster. Będzie jak nowy

Przypalony toster trudno doczyścić
Przypalony toster trudno doczyścić
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Ian Dyball
02.06.2023 15:16, aktualizacja: 02.06.2023 16:00

Toster w miarę użytkowania coraz bardziej się przypala, a jedzenie przywiera wtedy do powłoki. Usunięcie resztek chleba czy sera nie należy do najłatwiejszych zadań. Zamiast szorować powierzchnię sprzętu druciakiem, wykorzystaj poniższy patent.

Toster to jeden z najpopularniejszych sprzętów małego AGD. W kilka chwil zamieni zwykłą kanapkę z serem w aromatycznego, ciepłego tosta. Niestety, tostery mają jedną, dużą wadę. Dość szybko się brudzą, a nich czyszczenie nie należy do najłatwiejszych zadań. Podpowiadamy, jak dokładnie wyczyścić toster, nie wkładając w to dużego wysiłku.

Dlaczego toster tak bardzo się brudzi?

Toster grzeje kanapki z dwóch stron — góry i dołu. W trakcie rozpuszczania sera wydobywa się z niego mnóstwo tłuszczu, który przywiera do delikatnej powierzchni tostera, łącząc się z okruchami chleba. Zdarza się, że już w trakcie opiekania ser zaczyna się przypalać, a usunięcie go nie należy do najłatwiejszych zadań.

W takich przypadkach część z nas decyduje się na usunięcie go za pomocą tępego noża czy druciaka. Niestety, wspomniane rozwiązania tylko pogarszają sprawę, bowiem niszczą powierzchnię tostera, sprawiając, że sprzęt szybciej się psuje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wylej na papier i wetrzyj w toster. Będzie jak nowy

Do czyszczenia tostera nie nada się nawet miękka gąbka z czyścikiem. Miękka strona gąbki nie poradzi sobie z przypaleniami, a szorstka uszkadza powłokę. Jest jednak sposób, który sprawi, że z tostera znikną wszystkie zanieczyszczenia.

Potrzebujesz zaledwie jednej rzeczy — oleju. Posmaruj nim powierzchnię tostera i pozostaw go tak na przynajmniej 10 minut. Po upływie tego czasu sięgnij po papier i przetrzyj dokładnie powierzchnię tostera. Olej i papier usuną wszelkie zanieczyszczenia, włącznie z przypaleniami, nie niszcząc przy tym delikatnej powłoki. Reszki oleju wytrzyj z powierzchni wilgotną gąbką z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do naczyń.

Jest jeszcze jeden, sprytny patent, który całkowicie zwalnia nas z obowiązku czyszczenie tostera. Wystarczy, że przed każdym użyciem, włożyć pomiędzy kanapki papier do pieczenia. Musi być on dopasowany do długości i szerokości tostera. Na powłoce tostera nie pojawią się żadne zabrudzenia ani przypalenia. Ten patent możesz wykorzystywać przy każdym użyciu opiekacza.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta