Trwa ładowanie...
d1tjaa4
d1tjaa4
turcja

Wymarzone wakacje na Riwierze Tureckiej

Turcja już od lat jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez rodzimych turystów destynacji, zdobywającą ich serca orientalną kulturą, bogactwem zabytków, pięknem piaszczystych plaż i błękitem ciepłego morza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1tjaa4

Turcja już od lat jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez rodzimych turystów destynacji, zdobywającą ich serca orientalną kulturą, bogactwem zabytków, pięknem piaszczystych plaż i błękitem ciepłego morza.

Wybrzeże Turcji w pigułce
Turcja jest państwem, którego terytorium w większości leży na terenie Azji, a w niewielkiej części również w Europie. Turcję oblewa Morze Egejskie, Morze Marmara, Morze Czarne i Morze Śródziemne. Wybrzeże ostatniego z wymienionych jest jednym z najpopularniejszych tureckich regionów turystycznych, w którym czekają na nas nie tylko nowoczesne kurorty, ale także wspaniałe walory naturalne i cenne zabytki.

Urlop w Alanyi

d1tjaa4

Jednym z miast Riwiery Tureckiej, zasługującym na szczególne wyróżnienie, jest Alanya, której historia sięga czasów Imperium Rzymskiego i Cesarstwa Bizantyjskiego. Alanya usytuowana jest u stóp łańcucha gór Taurus, na półwyspie otoczonym dwiema cudownymi plażami, między innymi słynną Plażą Kleopatry.

Podczas pobytu w Alanyi warto zwiedzić średniowieczną twierdzę, Czerwoną Wieżę, będącą wizytówką miasta oraz XII-wieczny Minaret. Z kolei preferujących aktywne formy spędzania czasu ucieszą wyśmienite warunki do windsurfingu i nurkowania, a ponadto liczne obiekty sportowe i rekreacyjne.

Wczasy w Antalyi

Poważnym konkurentem dla Alanyi w drodze na szczyt rankingu popularności jest Antalya, mogąca poszczycić się mianem jednego z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc Riwiery Tureckiej. Antalya jest prawdziwym skarbcem fascynujących, starożytnych i średniowiecznych zabytków, takich jak Stary Port z czasów rzymskich, znajdujący się w najstarszej części miasta, Brama Hadriana powstała w pierwszej połowie II wieku oraz Antalya Muzesi, muzeum, w którym podziwiać można eksponaty pochodzące nawet z epoki paleolitu.

d1tjaa4

Antalya to także idealne miejsce dla pasjonatów windsurfingu, narciarstwa wodnego czy nurkowania. Na solidną porcję rozrywki można liczyć również w aquaparku Dedemann Antalya, wizyta w którym będzie źródłem wspaniałej zabawy dla całej rodziny. Natomiast miłośniczki zakupów będą zachwycone ofertą licznych sklepików i butików, a po wyjątkowe, tradycyjne pamiątki najlepiej zajrzeć do jednego z ulicznych straganów.

Dokąd na tureckie wakacje?

Riwiera Turecka, na której oprócz Alanyi i Antalyi odnaleźć można wiele innych śródziemnomorskich perełek, zajmuje stałe miejsce w katalogach touroperatorów. Aby wykonać pierwszy, najważniejszy krok na drodze prowadzącej do spędzenia niezapomnianego urlopu, zobacz ofertę biura Rainbow Tours, w której nie brakuje propozycji wyjazdów do jednego z najsłynniejszych tureckich regionów.

Turcja jest bez wątpienia krajem wyjątkowym, co zawdzięcza nie tylko swojemu charakterystycznemu położeniu na pograniczu kontynentów. W Turcji historia i tradycja tworzą znakomity duet ze współczesnością, a cudowne krajobrazy, bogactwo walorów przyrodniczych i fantastyczne atrakcje są ich doskonałym uzupełnieniem, dzięki któremu otrzymamy niezawodny przepis na wymarzone wakacje.

d1tjaa4

Podziel się opinią

Share

d1tjaa4

d1tjaa4