Trwa ładowanie...
d4fm6l8

Wymodeluj włosy podczas snu – łatwe i szybkie fryzury do spania

Zaniechanie suszenia włosów, wiercenie podczas snu i wiele innych zachowań może sprawiać, że to, co widzimy na głowie w lusterku następnego dnia rano, czasami potrafi przerazić. Są jednak szybkie i łatwe sposoby na zaradzenie takim sytuacjom. Wystarczy odpowiednio upiąć włosy do snu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki odpowiedniej fryzurze na noc łatwo można wymodelować włosy
Dzięki odpowiedniej fryzurze na noc łatwo można wymodelować włosy (Fotolia)
d4fm6l8

Co zrobić, żeby włosy nad ranem były proste?

Włosy mogą być prostsze nad ranem, jeśli zostaną wysuszone i rozpuszczone albo spięte wysoko w kucyk, a potem przerzucone przez poduszkę.

Proste włosy to popularne marzenie kobiet o włosach falowanych i kręconych. Nierzadko zdarza się tak, że jedynym sposobem na ich uzyskanie jest użycie prostownicy. To natomiast wiąże się ze zniszczeniem struktury włosa. O ile w przypadku mocno kręconych włosów trudno o metodę prostowania fryzury podczas snu, ponieważ żadna nie da pełnego pożądanego efektu, o tyle panie o włosach falowanych mogą powalczyć o piękne proste uczesanie.

Kucyk to świetna fryzura do spania iStock.com
Kucyk to świetna fryzura do spania

Poranną fryzurę podkreślą odpowiednie kosmetyki do stylizacji, które znajdziesz na WP radarOkazji.

d4fm6l8

Dobrą metodą będzie spięcie włosów wysoko na głowie w kucyk i rzucenie do góry przez poduszkę lub przy karku, a następnie ułożenie wzdłuż ciała. Sposób może okazać się jednak wysoce nieskuteczny, jeśli podczas snu dużo się wiercimy. Poza tym można również na taką samą modłę ułożyć na poduszce włosy rozpuszczone. Fryzjerzy nie polecają jednak tej metody. Włosy rzucone luźno podczas snu pocierają się wzajemnie, plączą, a tym samym niszczą i osłabiają.

Ładna fryzura z lokami rano – propozycje upięć na noc

Podczas snu o wiele łatwiej postarać się o piękne loki na głowie na następny dzień. Oczywiście efekt będzie zależał od struktury włosa oraz jego tendencji do kręcenia (lub jej braku). Jednym z najlepszych sposobów na delikatne loki, a wręcz fale będzie zaplecenie na noc warkocza. Warto jednak zadbać, aby nie był zbyt mocno ściągnięty. W przeciwnym razie włosy będą się łamać, a końcówki rozdwajać.

Luźny warkocz zapleciony na nic da rano piękne fale iStock.com
Luźny warkocz zapleciony na nic da rano piękne fale

W zależności od tego, na jakiej wysokości chcemy uzyskać fale, od tego momentu kosmyka należy rozpocząć plecenie warkocza. Co logiczne, im cieńszy warkocz, tym gęstsze fale. Dlatego w celu uzyskania ładnej fryzury z drobnych fal najlepiej postawić na cienkie warkocze zaplecione z pasem w górnej i dolnej części głowy.

d4fm6l8

Sposobem na ładne włosy rano z bujnymi lokami i o znacznej objętości jest zawinięcie włosów w luźny kok. Najlepiej uformować go na samym czubku głowy, żeby nie przeszkadzał podczas snu. Kok należy owinąć pod gumką w jednym kierunku. Sama zaś gumka nie powinna zbyt mocno ściskać włosów. Mniejsze i gęstsze loki nad ranem można uzyskać poprzez uformowanie na całej głowie kilku takich koczków.

Luźny kok iStock.com
Luźny kok

Akcesoria na sen dla ładnych włosów o poranku

Wiedząc już jak związać włosy na noc, żeby uzyskać następnego dnia ładną fryzurę bez wysiłku, warto pochylić się nad akcesoriami, które będą odpowiednie w takich przypadkach. Przede wszystkim należy unikać gumek recepturek i bardzo cienkich gumek fryzjerskich, szczególnie tych łączonych blaszką. Lepiej wybrać lekkie frotki, które nie zniszczą włosów. Dużą popularnością i aprobatą ze strony ekspertów cieszą się także syntetyczne ślimaczki.

d4fm6l8

Podziel się opinią

Share

d4fm6l8

d4fm6l8