To ostatni moment. Wysiej na działce

Wiosna to czas, kiedy powoli rozpoczynamy prace w ogródkach. Jeżeli chcemy cieszyć się pięknym widokiem, tym razem zamiast trawy możemy zasiać rogownicę kutnerowatą - idealny zamiennik, który ma jeden wymóg.

Rogownica kutnerowata to idealny zamiennik trawy / zdjęcie poglądowe
Rogownica kutnerowata to idealny zamiennik trawy / zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Getty Images

Jeżeli właśnie zastanawiasz się, co posadzić zamiast trawy, mamy świetne rozwiązanie problemu. Rogownica kutnerowata to zamiennik, który nie tylko będzie cieszył oczy, ale przede wszystkim - nie sprawi żadnych problemów w uprawie i pielęgnacji. Kwiecień to idealny czas, by ją zasiać. Kolejny taki moment nastąpi dopiero jesienią, w październiku.

Wysiej rogownicę zamiast trawnika

Dlaczego warto zasiać w ogródku rogownicę kutnerowatą? Powodów jest kilka. Jednym i prawdopodobnie najważniejszym (oprócz samego wyglądu) jest bardzo prosta uprawa oraz pielęgnacja. Rogownica nie wymaga zbyt wiele wysiłku - ma tylko jeden wymóg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rogownica kutnerowata jest zazwyczaj uprawiana w Polsce jako roślina ozdobna. Sprawdzi się jednak też w roli trawy, ponieważ odnajdzie się w każdych warunkach - a w szczególności tych, gdzie jest dużo słońca. W porównaniu do innych roślin jest odporna na przesuszenie. Spokojnie wytrzyma sezon wiosenno-letni bez częstego podlewania.

Rogownica kutnerowata jest również mrozoodporna, dlatego nie ma potrzeby, by zabezpieczać ją na zimę. Nie jest także wymagająca co do podłoża. Jedynym wymogiem, który może związek z wyglądem ogrodu, to jej przycinanie. Z racji tego, że jest rośliną ekspansywną, bardzo szybko się rozrasta i może "przytłoczyć" sobą inne rośliny. Po przekwitnięciu pod koniec lata, warto więc przeprowadzić konkretne cięcie.

Rogownica w trakcie przymrozków
Rogownica w trakcie przymrozków© Getty Images | Raj Kamal

Z czym wysiać rogownicę?

W jakim towarzystwie najlepiej zasiać rogownicę kutnerowatą? Roślina ta doskonale prezentuje się z gatunkami, takimi jak mydlnica, dzwonek karpacki, przegorzan, żagwin ogrodowy, szałwia omszona, przetacznik i floks wiechowaty. Dobrze będzie kontrastować również z krzewami iglastymi i liściastymi, jak berberys oraz jałowiec.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie