GwiazdyWyzwanie Joanny Senyszyn. Posłanka postanowiła zmienić tryb życia na wiosnę

Wyzwanie Joanny Senyszyn. Posłanka postanowiła zmienić tryb życia na wiosnę

Joanna Senyszyn
Joanna Senyszyn
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KSA
28.04.2021 10:22

Dłuższe i cieplejsze dni sprzyjają większej aktywności fizycnej. Joanna Senyszyn nie ukrywa, że zamierza poświęcić najbliższe tygodnie na zrzucenie zbędnych kilogramów. Pomóc w tym ma dieta i sport.

Joanna Senyszyn to polska ekonomistka i aktywna polityczka. Przez wiele lat była wiceprzewodniczącą Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ponadto jest zaangażowana w walkę o lepsze traktowanie zwierząt, prawa osób LGBT oraz równość kobiet.

Już w 2016 roku tak powiedziała na temat aborcji: "Kobieta ma prawo sama decydować o aborcji, ale przede wszystkim powinna być wyedukowana seksualnie, dzięki czemu częściej będzie zachodzić w planowane ciąże i mieć dostęp do taniej antykoncepcji. Takie zmiany mogłyby sprawić, że liczba aborcji w kraju zmniejszy się". Ponadto wyraziła uznanie za odwagę dla Natalii Przybysz, która publicznie opowiedziała o dokonanej przez siebie aborcji.

Ruch to zdrowie

72-letnia posłanka chętnie udziela się w mediach nie tylko na tematy związane z polityką. Ostatnio przyznała, jakie ma plany na wiosnę. "Nadchodzi lato i trzeba zrzucić kilka kilogramów, więc najlepiej ćwiczyć na świeżym powietrzu. Dla mnie dodatkowo to jest bardzo ważne, bo to forma rehabilitacji po operacji" - powiedziała w rozmowie z Super Expressem.

W 2019 roku Joanna Senyszyn przeszła operację polegającą na wstawieniu endoprotezy w nodze, dlatego ruch i odpowiednie ćwiczenia są dla niej wskazane. "Żebym wreszcie wstała z inwalidzkiego wózka i z jeszcze większą energią robiła porządki w polskiej polityce" - zażartowała tuż po operacji.

Pozbycie się nagromadzonych przez zimę kilogramów jest o wiele łatwiejsze, gdy połączymy ćwiczenia z odpowiednią zbilansowaną dietą. Joanna Senyszyn również o tym wie.

"Bardzo lubię kalafiory, brukselkę, fasolkę szparagową, a z owoców winogrona, mandarynki i figi. Staram się zdrowo odżywiać i czekam na polskie truskawki, czereśnie i wiśnie, bo te są najlepsze" - podkreśliła.

Źródło artykułu:WP Kobieta