Wzruszające wyznanie Julii Roberts. Martin Luther King Jr. pokrył koszty jej narodzin

Julia Roberts: Rodzina Kingów pokryła koszty mojego porodu
Julia Roberts: Rodzina Kingów pokryła koszty mojego porodu
Źródło zdjęć: © Getty Images

03.11.2022 12:35, aktual.: 03.11.2022 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Julia Roberts opowiedziała w jednym z ostatnich wywiadów o bliskiej relacji, jaka łączyła jej rodziców z rodziną Kingów. W związku z trudną sytuacją finansową, z jaką zmagali się wówczas rodzice aktorki, to Martin Luther King Jr. pokrył koszty jej narodzin. W ten sposób chciał się także im odwdzięczyć.

Julia Roberts urodziła się 18 października 1967 roku w Smyrnie w stanie Georgia. Jej rodzice byli wtedy w trudnej sytuacji finansowej, z której pomógł im wyjść sam Martin Luther King Jr. Chodziło o płatność za poród i narodziny Julii Roberts. Wszelkie koszty pokrył wówczas King, który chciał też w ten sposób odwdzięczyć się rodzinie Roberts.

Wzruszające wyznanie Julii Roberts

Przyjaźń rodziny Roberts z Kingami rozpoczęła się w momencie, kiedy w związku z obowiązującą "segregacją rasową" dzieci Martina Luthera King Jr. nie zostały przyjęte do szkoły i nie mogły kontynuować edukacji. Rodzice Julii Roberts, którzy byli nauczycielami, nie zastanawiali się ani chwili.

- Pewnego dnia Coretta (żona Martina Luthera Kinga Jr. - przyp. red.) zadzwoniła do mojej mamy i spytała, czy jej dzieci mogłyby uczęszczać do jej szkoły, bo nigdzie nie chcą ich przyjąć. Moja mama odparła: "Jasne, przyjdźcie". Tak zaczęła się ich przyjaźń - powiedziała Roberts w wywiadzie dla History Channel.

Julia Roberts: Rodzina Kingów pokryła koszty moich narodzin

Rodzina Julii Roberts, poprzez pomoc Kingom, mierzyła się z wieloma trudnymi, jak i niebezpiecznymi sytuacjami. Kiedy w jednym z szkolnych przedstawień obsadzono w głównej roli córkę Martina Luthera Kinga Jr., szkoła była na celowniku Ku Klux Klanu.

Luther King Jr. wykazał się jednak pięknym gestem w stronę Robertsów. Gdy rodzina znajdowała się w trudnej sytuacji finansowej, postanowił im pomóc, jak tylko mógł.

- Rodzina Kingów pokryła koszty moich narodzin - ujawniła Roberts History Channel.

- Pomogli nam wydostać się z kłopotów - dodała także podczas rozmowy telewizyjnej.

Martin Luther King Jr. zmarł 4 kwietnia 1968 roku, pół roku po narodzinach Julii Roberts.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także