Trwa ładowanie...

Wzruszający apel w gdańskiej szkole. Dzieci, które widziały atak na Pawła Adamowicza mogą liczyć na wsparcie

W gdańskiej szkole podstawowej odbył się apel, na którym zapewniono uczniów, że mogą liczyć na wsparcie psychologów i pedagogów. Miał on związek z atakiem na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jaki miał miejsce podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Share
Apel odbył się w Gdańsku
Apel odbył się w Gdańsku Źródło: Forum
d11t87j

Jak informuje nas poprzez formularz dziejesie.wp.pl jedna z czytelniczek, w gdańskiej szkole podstawowej odbył się specjalny apel. Miał on związek z wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym zaatakowany został Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Dyrektor placówki wyraziła swoje zaniepokojenie sytuacją. Uczniowie mogą liczyć na wsparcie psychologów i pedagogów. Szkoła nie pozostaje obojętna na dramatyczne wydarzenia i zapewnia, że wszyscy potrzebujący otrzymają odpowiednią pomoc. Uczniowie, którzy uczestniczyli z rodzicami we wczorajszych wydarzeniach, mogą czuć się bezpiecznie.

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

To piękny gest placówki, która rezygnuje z sensacji i stawia na wsparcie uczniów. Jest to szczególnie ważne, ponieważ atak na prezydenta jest wydarzeniem wyjątkowym, które spowodowało, że wiele dzieci poczuło zagrożenie. Podczas apelu zapewniono również, że do dyspozycji są także księża oraz siostra zakonna, którzy mogą z wierzącymi dziećmi odbyć modlitwę za prezydenta.

d11t87j

To nie jedyna taka sytuacja w Polsce. Jak informuje prezydent Wrocławia, w tym tygodniu wszystkie lekcje wychowawcze poświęcone zostaną mowie nienawiści.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

d11t87j

Podziel się opinią

Share
d11t87j
d11t87j