GwiazdyZadbaj o swój mózg i pomóż nauce

Zadbaj o swój mózg i pomóż nauce

Portal Neurogra.pl wspólnie z Interdyscyplinarnym Centrum Stosowanych Badań Poznawczych SWPS rozpoczyna badania „Fitness dla mózgu”, w których może wziąć udział nawet 50 tys. osób. Celem projektu jest odpowiedź na pytanie, jak intensywne, regularne ćwiczenie intelektu poprzez trening na specjalistycznych grach komputerowych może wpłynąć na sprawność zdolności umysłowych człowieka takich jak pamięć czy uwaga

Zadbaj o swój mózg i pomóż nauce
Źródło zdjęć: © 123RF

17.01.2014 11:58

Portal Neurogra.pl wspólnie z Interdyscyplinarnym Centrum Stosowanych Badań Poznawczych SWPS rozpoczyna badania „Fitness dla mózgu”, w których może wziąć udział nawet 50 tys. osób. Celem projektu jest odpowiedź na pytanie, jak intensywne, regularne ćwiczenie intelektu poprzez trening na specjalistycznych grach komputerowych może wpłynąć na sprawność zdolności umysłowych człowieka takich jak pamięć czy uwaga.

Projekt badawczy „Fitness dla mózgu” rozpoczyna zaplanowaną na dwa lata współpracę serwisu Neurogra.pl z Interdyscyplinarnym Centrum Stosowanych Badań Poznawczych SWPS. Podczas współpracy ma zostać przeprowadzony szereg badań naukowych, mających na celu pogłębienie wiedzy dotyczącej zdolności intelektualnych człowieka. W ramach projektu „Fitness dla mózgu” zostaną przeprowadzone badania stacjonarne, dla grupy wiekowej 50-65, oraz – dla wszystkich grup wiekowych – badania on-line.

W badaniu stacjonarnym, przy użyciu elektroencefalografu EEG (bezbolesnej i bezpiecznej dla zdrowia metody badania funkcjonowania mózgu), ma wziąć udział 50 osób. Proces badania ma trwać 25 – 30 dni. W badaniu on-line mogą wziąć udział wszyscy chętni, mający komputer z dostępem do internetu. Za udział w badaniu organizator oferuje pełny, bezpłatny czasowy dostęp do wszystkich treningów na portalu Neurogra.pl.

Udział w badaniu
Organizatorzy zapraszają do badania wszystkie osoby, niezależnie od wieku, jedynym warunkiem jest posiadanie komputera z dostępem do internetu. Chętni do wzięcia udziału w badaniu stacjonarnym (w wieku 50-65 lat, mieszkający na terenie Warszawy) mogą przesyłać zgłoszenia na adres badania@neurogra.pl, rejestracja trwa od 15 do 31 stycznia 2014 roku. Wszyscy uczestnicy, którzy przejdą całe badanie w trybie stacjonarnym otrzymają roczny, bezpłatny dostęp do platformy Neurogra.pl.

Aby wziąć udział w badaniach online, należy wejść na stronę: http://fitnessdlamozgu.neurogra.pl, zarejestrować się, a następnie przez 25 dni trenować pamięć i uwagę, grając w gry online. Zgłaszać się można od 15 do 28 lutego 2014. Uczestnicy badania, którzy przejdą cały trening online, otrzymają kwartalny, pełny dostęp do platformy Neurogra.pl.

Nad badaniem od strony merytorycznej czuwa mgr Anna Maria Wieczorek, doktorantka z Instytutu Biologii Doświadczalnej im m. Nenckiego PAN i Interdyscyplinarnego Centrum Stosowanych Badań Poznawczych SWPS.

O serwisie Neurogra.pl: Serwis Neurogra.pl oferuje gry opracowane przez neurokognitywistów w celu rozwijania umiejętności umysłowych. Znajdują się tam podstawowe kategorie programów treningowych dla różnych użytkowników: uczących się, seniorów oraz pracujących.

Indywidualnie dobrany program treningowy motywuje do systematycznych ćwiczeń i pozwala śledzić postęp w rozwoju swoich zdolności umysłowych. Użytkownicy dodatkowo mogą wybrać gry według kategorii: ćwiczenia pamięci, trening koncentracji i logiczne myślenie. Interaktywne gry logiczne oferowane przez serwis rozwijają zdolności umysłowe szybciej niż tradycyjne testy i quizy, a dodatkowo są doskonałą formą relaksu i zabawy.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)